Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Õppehobustega ratsutamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Õppehobustega ratsutamine(2)
07.01.2010 22:12
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Kui alustatakse, tasuks ratsutamas käia vähemalt kaks korda nädalas. Mida rohkem harjutada, seda lihtsam ka edu saavutada.

2. Alati tuleb veenduda, kas treeneri määratud hobune ikka pakub turva- ja kindlustunnet. Vastasel korral võiks endale uue hobuse küsida.

3. Arvatavasti viitab treener nii ehk naa ratsaniku kõige suurematele vigadele, kuid halba ei tee ka see, kui inimene ise neid küsib ja seeläbi oma osavõtlikkust näitab.

4. Õppehobuse kogemustest tasub viimast võtta. Siis jääb ratsanikul rohkem aega oma kehaasendi korrigeerimisele.

5. Treenerilt võiks alati küsida, milleks konkreetne hobune sobilik on. Endalegi üllatuseks võib leida, et hobune saab ideaalselt hakkama, kui ratsanik õigeid märguandeid annab. Kui ratsanik saab mõne kergema hobusega juba hästi hakkama, siis üldiselt võib talle ka natuke rohkem tööd nõudva hobuse anda.

6. Enne sõitma asumist tuleb kindlasti teha korralik soojendus. Eriti siis, kui õppehobune on juba vanem loom. Vanemad ja aeglasemad hobused võivad ratsanikule palju õpetada, sest nad on väga kogenenud.

7. Hobusega suhtlemisel tasub kasutada pigem jalgu, kui käsi. Ka õppehobune võib muutuda liiga tugeva tõmbamise ja haiget tegemise korral sõnakuulmatuks. Õppehobused pakuvad head võimalust jalgadega antavate märguannete kasutamiseks.

8. Kui ratsanik tahab aina paremaks saada, siis tasuks kindlasti harjutada paljudel erinevatel õppehobustel. Nii on tulevikus palju suurem kindlus mõne täiesti võõra hobusega ratsutades, sest ratsanikul on arvatavasti olemas aja jooksul tekkinud vajalikud kogemused ja teadmised.

9. Iga ratsanik peaks oma edasiminekutega kursis olema. Erinevatel ratsakohtadel võivad olla omad võistlused, kus konkreetse koha õpilased end omavahel proovile panna saavad. Väikesed proovilepanekud aitavad ratsanikul mõista praegust taset ja saada ka tagasisidet nõrkade kohtade kohta.

10. Ehk leidud ka neid hobuseid, kes ei ole veel valmis õppehobused ja need hobused on samuti võimalus enda proovile panemiseks. Edasijõudnud ratsanikud saavad taoliste hobuste peal ise õppida ja samas teevad nad need hobused ka teistele kergemini käsitletavateks.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: sparky
10. Jaanuar 2010
jättan meelde
thumb
Kommentaari lisas: Must iludus
09. Jaanuar 2010
Jätan meelde.
Rohkem sarnasel teemal
Talli ning lihtsalt varjualuse positiivsed ja negatiivsed küljedKui hoida hobust kodus, tuleb talle tagada vähemalt külmemateks ilmadeks mingisugune varjualune...
Kuidas lapsi ja hobuseid kokku viia?Kui lapsed ja hobused on lähedased, siis saab lapsi hobuste abil õpetada ja arendada...