Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Õnnelik hobune Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Õnnelik hobune(0)
19.07.2009 21:22
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Õnnelik hobune teeb treeneri rõõmsaks, õnnelik treener teeb hobuse rõõmsaks. Panuse peavad andma mõlemad, sest muidu ei tule koostööst või sõprussuhtest midagi välja.

Hobune saab areneda koos inimesega ja inimene hobusega. Tuleb teha selgeks millised on eesmärgid, kuidas nendeni jõuda ja millises punktis hetkel ollakse.

Õnnelik loom on usaldav, usaldusväärne. Ta ei löö, müksa ja sõidutab ratsanikku hea meelega. Kui treenida hobune julgeks, siis vähendame kukkumise ohtu ja seeläbi omakorda vigastusi.

Hobused on väga erinevad, kuid alati on võimalik läheneda individuaalselt ja seeläbi saada hobusest sellist tagasisidet nagu vaja.

Väsinud hobune ja/või ratsanik ei sobi kokku. Tuleb osata puhata ja hobuse kehakeelest välja lugeda, millal temal on vaja puhata või loomaarsti.

Enamik hobuseid kasvab kuni neljanda eluaastani. Paljudele pannakse koorumus liiga vara peale ning aastate pärast ei jaksa need loomad enam teha tööd, mida nende korralikult hoitud eakaaslased suudavad.

Oleme õnnetud, kui hobune ei arene. Isegi kui areneb, siis ei olda ikka veel rahul. Mingi eesmärgi täitudes seame juba uue ja raskema. Hobuseid surutakse edasi ilma mõtlemata, kas ka nemad protsessi naudivad. Ei tohi kaotada kannatlikkust, hobusele tuleb anda aega. Sundides võib mõne asjaga minna palju kauem, kui loomulikul teel.

Hobuse eksimus on üldjuhul ratsaniku eksimus, kes ei mõsta milleks loom võimeline on. Vihast hobuse löömine ei vii kuhugi, sest loom ei pruugi aru saada karistamise põhjustest. Vägivald võib viia hobuse usalduse terveks eluks.

Mitte iga hobune ei anna positiivset tagasisidet heale kohtlemisele. Hobune, keda on halvasti hoitud, ei pruugigi enam elurõõmu tagasi saada. Hobune, kellele on sünnist saati antud vabad käed, võibki jääda käsitlematuks. Kõige hullem on hobune, keda on küll püütud treenida, aga mingil põhjusel on läbi kukutud. Eriti kui mitte hakkama saamine viib vägivallani.

Hobuse mälu on hea. Kui teada on õpetatud mitte kartma, siis ta ei karda. Hobusele tuleb näidata, et ta ei tohi karta. Muidu jääbki kartma. Kui inimene võidab hobuse usalduse, siis hobune ootab temalt julgestust ja juhatust.

Tuleb käituda vähem nagu inimene ja rohkem nagu hobune seda teeb. Inimesed on hobuseid söönud ja mõnes kohas tehakse seda siiani. Hobused ei unusta. Me ei tohi käituda nagu eelkäijad, see ajab looma närvi. Mõõduda tuleb alati hobuse eest, siis ta näeb ja ei hakka kartma. Vältida võiks ka silmsidet.

Õnnelik hobune see, keda ei sunnita liialt tagant ja kellele antakse aega arenemiseks. Kindlasti on olulised ka head tingimused hobuse pidamiseks.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse maailmapildi laiendamineEnd hästi tundev hobune on kasulik igale ratsanikule...
Karja hierarhiaKui karjaliikmete arv mingil põhjusel muutub, võib muutuda ka karja sees olev hierarhia...