Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Ohutuse tagamine ratsutamisel Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Ohutuse tagamine ratsutamisel(0)
19.08.2009 9:41
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ohutusele tuleb kindlasti tähelepanu pöörata olenemata sellest, kas tegu on algaja ratsaniku päris esimese sõiduga või minnakse perega ühisele iga-aastasele retkele.

Paljudes tallides on nähtaval kohal ohutuseeskirjad, mida kõik inimesed enne hobuse selga ronimist lugeda saavad. Kui kirjalikud eeskirjad puuduvad ja talli omanik või töötajad samuti ei teavita ratsanikku ohtuseeskirjadest, tuleks kahelda, mil määral selles kohas üldse ohutusele tähelepanu pööratakse.

Üldised reeglid, mida kõik ratsanikud peaksid järgima

Pikad püksid!
Sadulas istudes ei tohiks kunagi kanda lühikesi pükse. Sadul hõõrub paljad jalad kiiresti marraskile. Teksad või paksud sukkpüksid oleks sellises olukorras tunduvalt parem lahendus.

Kinnise ninaga jalanõud või kontsaga saapad!
Sandaalid, plätud, kõrge kontsaga kingad ja muud suvekingad ei ole ratsutamiseks sobilikud. Kui aga pere käib ratsutamas vaid kord aastas, ei tasuks osta ka kalleid ratsasaapaid. Piisab ka sellistest saabastest, millel on korralik tald ja konts. Konts on oluline seepärast, et ilma selleta võib jalg libiseda läbi jaluse ja kinni jääda.

Kiivrid
Enamik talle nõuab, et lapsed peavad kuni kindla vanuseni kandma kiivreid ning järjest enam talle on kehtestanud korra, et kõigil ratsanikel olenemata vanusest peab olema kiiver. Kindlasti tuleb veenduda, et kiiver sobib inimesele, ei ole liiga kitsas ega pingul ning kiivril on ka lõuga kaitsev osa. Ratturitele mõeldud kiivrid ei ole tegelikult väga sobilikud ratsutamiseks, kuid mitmed tallid lubavad ratsanikel enda kiivrid kaasa võtta. Kui aga endal ei ole sobilikku ja nõuetele vastavat kiivrit, tasuks tallist juba varem küsida, kas neil on pakkuda sobiva suurusega kiivrit.

Ohutus tallis
Kindlasti tuleb veenduda, et hobused on puhtad, hoolitsetud ja näevad terved välja. Paraku leidub ka selliseid talle, kus hobuste heaolu asemel on eesmärgiks seatud hoopis võimalikult suur ratsanike arv. Hobused peavad olema hästi söödetud, neil peab ratsutamiste vahepeal olema ligipääs veele ning samuti tasuks kontrollida, ega hobustel pole seljal marrastusi, mille on tekitanud halvasti istuvad sadulad.

Hobuse selga ronimine
Keegi hobustega tegelev inimene peab kindlasti kontrollima, et sadulavöö on pingul ja jalused on reguleeritud vastavalt ratsaniku pikkusele. Kui kannad alla suruda, peaks jääma natukene ruumi põlvi liigutada. Väikeste laste jaoks saab sadulale kinnitada väikesed jalused – need peaksid olema tallis saadaval.

Oskused
Kui juhendaja või keegi teine küsib ratsaniku oskuste kohta, tuleks ohutuse nimel kindlasti jääda ausaks. Kui ratsutamas käiakse paar korda aastas, ei ole tegu veel kogenud ratsanikuga. Kogenud ratsanikuks võib lugeda inimest, kes ratsutab mitu korda nädalas ja nii juba aastaid.

Küsimuste küsimine
Ratsutamise ja hobuste puhul pole olemas ühtegi lolli küsimust. Küsida tuleks kõike, sest kaalul on ikkagi ohutus!


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas vältida ratsutamisega seotud vigastusi?Kõik hobutega seotud õnnetused ei ole alati seotud vaid hobuse seljast kukkumisega...
Veel kiivri valimisestKindlasti oli vanasti raskusi õige, mugava ja sobiva kiivri leidmisel...