Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Ohutus maanteel Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Ohutus maanteel(0)
20.07.2009 10:32
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Sageli juhtub, et on vaja hobusega maantee ääres sõita või teed ületada. Hobusega maanteel sõiteks tuleb arvestada, et see oleks ohtu nii ratsutajale, hobusele kui ka autojuhile.

Ratsutajad peaksid sõitma üksteise järel, äärmisel juhul kõrvuti. Kui sõita noore või kogenematu hobusega, siis isegi soovitatakse kõrvuti sõitmist. Üksteise järel sõites tuleb arvestada, et hobuste vahele võiks jääda vähemalt ühe hobuse pikkus. Ideaalne oleks sõita teeäärsel mururibal, kui see peaks võimalik olema.

Alati tasub taha vaadata ja liiklusega kursis olla. Tasub ka otsida ohtusi, mis võiksid hobuse endast välja viia. Mittevajalikke hirme on arukas ennetada. Kui on vaja teed ületada, siis tasub vaadata ja kuulata liiklust ning vajadusel tuleb olla valmis ka seisma jääma.

Kasulik oleks kokku leppida mõned lihtsamad märguanded, mida saab omavahel suheldes kasutada. Eriti vajalikud on need siis, kui ratsanikul on probleeme hobuse käsitlemisega.

Ohtu võib kujutada ka tee äärde pargitud auto, millest tuleks ettevaatlikult mööduda. Arvestama peab kindlasti liiklust ning vajadusel tuleb kannatlikult oodata võimalust möödumiseks. Enne tee keskele liikumist tasub autojuhtidele oma soovist teada anda. Nii oskavad nemadki ohtu õigesti hinnata.

Kui mööduda lärmakast ohust, siis tasub hobuse käitumist vaadata. Vajadusel võiks lasta teisel hobusel, kes näib rahulikum, ette minna. Kui on vaja ohtu üldse vältida, oleks targem valida ringtee.

Sõitjad peaksid alati kiivrit kandma. Soovituslik on samuti kanda näiteks vesti, mis kaitseb keha vigastuste eest. Pimedas liikudes peaks kindlasti olema ka helkurvest, et end autodele märgatavaks teha!

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobusele toe pakkumineKui hobune on närviline või kardab, siis esimese reaktsioonina üritab ta inimese abiga selgust saada...
Kassid tallisTallides elavad kassid aitavad eemale peletada hiiri ja rotte, kes seal muidu võimust võtta üritaksid...