Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Noorte hobustega ratsutamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Noorte hobustega ratsutamine(0)
06.03.2010 22:13
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui ratsanik tahab edasi areneda, siis mingil hetkel tuleb arvatavasti jätta rahulikud õppehobused ning liikuda uute väljakutsete suunas. Kindlasti ei saa algajat ratsanikku täiesti kogenematu hobuse selga panna, kuid heal tasemel ratsanik võiks vahelduseks proovida ka nooremaid ja vähem õpetatud hobuseid. Miks just noored hobused ratsanikku edasi viivad?

Arvatavasti tekib noorte hobustega palju selliseid situatsioone, kus ratsanik veel olnud ei ole. Samas peab kindlasti meeles pidama, et noor hobune ei ole ratsanikule vaid testimiseks, sest kogenematu hobuse seisukohast on õige käsitlemine meeletult oluline. Muidu võib noore looma ära rikkuda.

Noore hobusega ratsutamine tähendab tema õpetamist ja edasi arendamist ka siis, kui sadulas istub keskmine ratsanik, kes ei ole hobuste ratsastaja. Hobuse jaoks ei ole vahet, mis ametinimetusega inimene tema seljas istub, sest õppida võib edukalt kõike ja sageli tähendab see ka halva õppimist.

Enamus ratsanikke hoidub millegi pärast hobustest, kes on küllatki raskesti käsitletavad või nõuavad tavalisest rohkem pühendumist. Noor hobune vajab vanast õppehobusest palju rohkem juhendamist ning ratsanik peab ka reaalselt seda tegema, sest muidu võib ratsutamine üpris võimatuks tegevuseks osutuda.

Miks inimesed ikkagi tahavad rahuliku hobuse seljas istuda ja mitte kunagi ratsutama õppida? Kas siis tõesti ei paku naudingut teadmine, et ratsanik saab erinevates olukordades edukalt erinevate hobustega hakkama?

Loomulikult on ka hobuse seisukohast tähtis see, et temaga sõidaks erinevad inimesed, sest muidu ei pruugi see hobune kunagi tavalisele ratsanikule sobidagi. Alati ei tasu hobuse ära rikkumist karta, sest ka noored ja kogenematud hobused on erineva raskusastmega ning iga ratsanik võib leida endale hobuse, keda õpetada ja kellelt ka ise uusi teadmisi saada.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Plaanide tegemineKui üks aasta lõpeb ja teine algab, on sageli kombeks teha plaane järgmiseks aastaks või vähemalt mõeldakse pinnapealseltki, et mida uut võiks uus aastanumber potensiaalselt tuua...
Miks mära paaritamisest loobuda?Loomulikult on kindlasti tore mõelda, et armastatud mära võiks kunagi järglase tuua, aga enne tuleks ikka hoolikalt seda soovi kaaluda...