Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Noored hobused ja neile selga saamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Noored hobused ja neile selga saamine(0)
22.03.2010 17:50
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mõnikord ei ole noortele hobustele üldse probleemiks, et keegi nende selga tulla üritab. Samas võib ette tulla hobuseid, kellel läheb harjumiseks mitu kuud. Enamasti aitab ikka kannatlikkus ja järjepidevus.

Mis üldse võib põhjustada seda, et hobune kedagi selga lasta ei taha? Äkki hobune kardab? Äkki on põhjus liiga väheses treeningus? Äkki ei ole varustus sobilik? Äkki teeb ratsanik ise vigu? Arvatavasti ei ole asi selles, et hobune lihtsalt käitumisprobleemide käes vaevleks.

Kui hobune kardab, siis on loomulik, et tema esimene reaktsioon on põgenemine. Hobune lihtsalt kardab sadulasse tulema hakkavat inimest, sest ta ei mõista, et miks see raskus nüüd nii äkki kuskilt tuleb. Hobune peab end kindlasti mugavalt tundma. Vastasel juhul ei tasu sadulasse tormama hakata.

Kui hobune ei ole veel valmis, siis tuleks panna rõhku tema treenimisele. Hirmu võib põhjustada just see, et hobust ei ole tegelikult vajaliku tasemeni treenitudki. Kindlasti ei tohi noorele hobusele lihtsalt sadulat selga visata, sest enne peab tegema palju eeltööd ja hobusele kõike põhjalikult tutvustama.

Loomulikult võib noores loomas vastupanu esile kutsuda ka ebamugav varustus. See tähendab seda, et noorele loomale tuleb kindlasti leida just tema jaoks õige varustus. Sageli piisab läbikukkumiseks ka sellest, et varustus on lihtsalt lohakalt oma kohale asetatud.

Kui rääkida ratsaniku enda vigadest, siis need ei ole sugugi haruldased. Näiteks võib ratsanik hobust kogemata varbaga lüüa, sadul võib vajuda ühele küljele ning ratsanik võtab võib-olla liiga tugevasti hobuse lakast kinni. Järelikult tuleb noorte hobustega eriti tähelepanelik olla, sest nemad juba kogenud hobuste jaoks tavalisena tunduvat nii loomulikuna ei võta. Kindlasti aitaks noore hobuse seljale langevat survet vähendada see, kui ratsanik üritaks selga minna kõrgemast kohast.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas hobuse seljast kukkudes võimalikult terveks jääda?Hobuse seljast kukkumise tagajärjed võivad olla kas lihtsalt piinlikud või siis hoopis väga tõsised...
Vead, mis ratsanikud teevadEsiteks, ei teata hobuse päritolu...