Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mõttejõud viib edasi Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mõttejõud viib edasi(0)
18.11.2009 19:55
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Tulemused võivad sõltuda väga palju sellest, kuidas inimesed mõtlevad ja oma eesmärke sõnadesse panevad.

Sageli räägitakse, et ei saada hakkama. Halvemal juhul lisatakse sinna juurde ka ”mitte kunagi” või ”alati”. See viitaks nagu täitumatule unistusele, mida konkreetne ratsanik kunagi saavutada ei suuda. Milleks olla vastuolus tegelike soovidega? Ei tohi mõelda negatiivselt. Õige mõtlemise korral küll tunnistatakse oma vigu, aga ei unustata samas ka fakti, et iga korraga läheb aina paremaks.

Kui muuta sõnastust, võib see muuta ka seda, mida ratsanik reaalselt teeb. Kas tahetakse hakkama saada? Või hoopis proovitakse, et äkki läheb seekord õnneks? Tähtsus on kindlasti ka juhendaja sõnadel. Tema võib samuti öelda, et proovi see või too ära teha ning inimene hobuse seljas vaid üritabki ja ei suuna sinna erilist pingutust. Ehk jääb isegi mulje, et treener eriti ei loodagi head sooritust näha!

Kui teadlikud on ratsanikud tegelikult sellest, mida nad hobustega tegelemise ajal mõtlevad? Kust tulevad ikkagi need põhjendamatud negatiivsed signaalid? Äkki saab neid kontrollida? On suur vahe, kas olla pühendunud või mõelda hoopis eelnevalt tööl tekkinud pingetest. Hobuse seljas ei tohiks lihtsalt istuda, sest mõttel on suur jõud.

Mõtted tuleb minevikust tulevikku ära tuua, sest vaimset tugevust on võimalik kasvatada samuti nagu lihasmassi. Liigselt kriitilist meelt saab tasakaalustada teadvustamisega. Ehk loevad hobusedki välja selle, mida me tegelikult mõtleme ja kui kindlad oma eesmärkides oleme. Tundub tõenäoiline, et inimene saabki selle, mida küsib. Kui miski võimatuks tunnistada, siis miks peakski edu saabuma?

Kuidas suhtub ratsanik tegelikult looma, keda ta juhendab? Kas hobune saab kuskilt välja lugeda, et suhtumine on positiivne? Kui mõelda halvasti, siis loom võib väga kergesti ka halvana tunduda. Vastupidise mõtlemise korral võib hetkega toimuda suur muutus.

Ainukeseks suureks takistuseks, mis konkreetselt ratsanikust oleneb, võibki pidada halba suhtumist. Iga inimene saab valida, kas tal on täitumatud unistused või tahe edasi jõuda.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Ratsutamisega alustamineMõned väljendid on tuttavad igale algajale ratsanikule: algajatele mõeldud hobune ja ainult algajaid õpetav treener...
Kuidas lapsi ja hobuseid kokku viia?Kui lapsed ja hobused on lähedased, siis saab lapsi hobuste abil õpetada ja arendada...