Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mis võiks algajal ratsanikul olemas olla? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mis võiks algajal ratsanikul olemas olla?(4)
28.05.2010 21:28
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Arvatavasti on kerge algajat ratsanikku ehmatada, kui talle ratsutamisvarustusest rääkida. Küsimus on selles, kas algaja ikka vajab kohe kõike, mis mõnel oskajamal ratsanikul automaatselt meelde tuleb? Tegelikult ei vaja algaja varustust, mille otstarvet ja nimesid ta veel ei mõista.

Kindlasti meeldiks mõnele kaupmehele algajale maha müüa kõik, mis tema kaupluses või internetipoes leidub, kuid algajal tuleb olla targem. Seda muidugi juhul, kui ta ei taha või ei saa niisama raha raisata.

Mida vajab algaja ratsanik?

1. Kiiver on kindlasti kõige olulisem ja vajalikum asi, kui rääkida ratsutamisest. Ratsutamisega kaasnevad paratamatult riskid. Kiiver ongi mõeldud selleks, et kaitsta ratsaniku pead siis, kui tekivad ootamatud ja ohtlikud situatsioonid.

Kuni ratsanik ei võistle, piisab talle tavalisest kiivrist. Tavaline kiiver on enamasti kerge, mugav ning alustamiseks ideaalne variant. Samas peab isegi kõige tavalisem kiiver olema turvaline, sest kiiver ei ole mõeldud lihtsalt ratsaniku ahistamiseks.

2. Ratsutamispüksid. Kõige alguses piisab tõesti teksastest ja keegi ei keela üldiselt nendega sõitmist, kuid ratsutamispüksid on mõelduvad mugavamaks ratsutamiseks. Teksased võivad põhjustada ka seda, et ratsanik leiab jalgadelt peagi marrastusi või sinikaid.

Kui algaja otsustab panustada ratsutamispükstesse, siis tõesti piisab ühest korralikust paarist. Kindlasti ei anna midagi juurde see, kui algajal on palju erineva lõikega ratsutamispükse.

3. Ratsutamiseks mõeldud jalatsitel on suur tähtsus ning neid ei asenda täielikult ka kõige korralikumad muuks spordialaks mõeldud jalatsid. Põhjus peitub just spetsiaalses disainis, mis ei lase õigel jalatsil jalusesse kinni jääda. Loomulikult lubatakse ratsutada ka muudes jalanõudes, kuid tark on vähemalt õigete jalatsite ostu peale mõelda.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: LiisuMiisu
12. September 2011
Eks ikka varustusel on suur roll...
thumb
Kommentaari lisas: mandariin
31. Mai 2010
Algajale ratsanikule kuluks ära ka enesekindlus ja julge pealehakkamine. Mis puutub kiivrisse, siis mis on tavaline kiiver? Kas rattasõiduks mõeldud kiiver? Kui nii, siis seda ratsutamiseks ei soovita. Kui ratsanikul endal ei ole kiivrit, siis õnneks annavad enamik tallid/talud kiivri enda poolt, seega ei maksa karta, et pea kaitsmata jääbNaeratab
thumb
Kommentaari lisas: JaneS
31. Mai 2010
Minule isiklikult meeldib küll näiteks sääriste ja botastega rohkem sõita.. aga eks see iga-ühe oma valik ja iga-üks teab ise millega tal on mugavam sõita.. mina soovitaks kõigepealt kasvõi sõbralt laenata ning proovida erinevaid võimalusi, kuidas endal mugavam on, kuna ratsaniku varustus ei ole kohe üldse odav ning hiljem pettuda oleks ka kurb Ulakas. Naeratab)
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
30. Mai 2010
Jah, see jalats peaks kindlasti olema ratsasaabas, sest siis on jalg kõige paremini kaitstud. Ka on korraliku pika säärega ratsasaapaga kordi mugavam sõita kui säärise ja madala saapaga või siis hoopis säärise ja botastega.
Rohkem sarnasel teemal
Hobusele toe pakkumineKui hobune on närviline või kardab, siis esimese reaktsioonina üritab ta inimese abiga selgust saada...
Kui palju on liiga palju ühe hobuse eest?Mis siis, kui inimesel on lihtsalt liiga palju vaba raha...