Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mis võib panna ratsutamisest loobuma? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mis võib panna ratsutamisest loobuma?(2)
04.04.2010 18:24
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Enesekindluse puudumine. Kui ratsanikul puudub enesekindlus, tundub loogilisena, et ta ei pruugi enam tahta ratsutamisega tegeleda. Samuti tundub loogilisena, et ratsanik ei taha end ohtu panna, kui ta ei tunne end hobuse seljas kindlalt. Abiks on ehk treener, kes suudab ratsanikule õpetada asju, mis arvatavasti on tema praeguse ebakindluse põhjustajateks.

2. Negatiivselt võib mõjuda ka liigne pinge, kui ratsanik ei saa hakkama sellega, mida tema ise endalt ootab või teised temalt eeldavad. Seetõttu tuleb teistele tekkinud olukorrast ausalt rääkida, sest muidu nad eeldavadki ja nõuavadki aina rohkem. Lisaks ei tohiks ka enda vastu liialt karm olla. Ehk tuleks antud juhul lihtsalt mõneks ajaks aega maha võtta või vähemalt jätkata väiksema koormusega.

3. Väsimus või aja puudus. Alati ei ole lihtne käia tööl või koolis, hoolitseda pere eest ja samal ajal suuta ka hobuse eest hoolitseda. Kui inimene on kogu aeg väsinud, siis võib ta hakata huvi kaotama, sest raske on kõike korraga hästi teha. Lahendus võib seisneda hobuse jagamises või tema ajutises majutamises kuhugi, kus ratsanik maksab ja peab selle arvelt ise vähem hobusega tegelema.

4. Stress võib samuti esile kutsuda huvi kadumise isegi kõige meelepärasema tegevuse vastu. Stressi võib tekitada näiteks elukoha vahetus või töö kaotamine. Stressi põhjuseid on palju ja kõik sõltub konkreetse inimese stressitundlikkusest. Stressi tulemusena võib ratsanik tahta loobuda kõigest, mis teda seni hobustega sidunud on. Stressi korral tasuks tehtavad otsused kindlasti erilise hoolega läbi mõelda ning ei tasu end vaid mõnest emotsioonist kanda lasta.

5. Uued huvid võivad tulla. Seda juhtub sageli just noortega, kes alles katsetavad ja vaatavad, mis neile sobilik on. Kui noorena ratsutamisest loobutakse, siis ei tähenda see tingimata, et selle juurde enam tagasi ei pöördutaks.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: mariete
11. Aprill 2010
Raha puudus samuti. Praegu masu aeg ja paljudel on vanemad koondatud või kardavad seda ja siis ei lubatagi trennis käia. Mul õnneks seda probleemi pole.
thumb
Kommentaari lisas: mannu0501
06. Aprill 2010
Mu sõber räägib et ta ei karda galoppi teha aga kui me ratsutasime oli üks tüdruk kes hakkas galoppi tegema ja tema poni hakkas ka ja ta ütles "Ära tee!Ära tee!". Nii selgus et ta kardab.
Rohkem sarnasel teemal
Prillid ja ratsutamineTavalised prillid, päikeseprillid ja läätsed ei pruugi alati kokku minna ratsutamisega...
Millal tasuks kindlasti koheselt veterinaari poole pöörduda?Hobustega võib juhtuda praktiliselt kõike, aga mõned õnnetused või haigused on teistest hullemad...