Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mis vigu teevad inimesed hobuste treenimisel? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mis vigu teevad inimesed hobuste treenimisel?(2)
31.01.2010 16:16
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Peamised vead algavad enamasti ikka valest mõtlemisest ja sellele võib lisanduda ka halb tehnika, kuid see ei ole alati reegliks.

Mõnikord arvavad inimesed, et hobused on neile tänulikud ja üritavad seetõttu teha kõik, et inimesed rahul oleksid. Tegelikult tahaks iga loom arvatavasti hoopis karjamaal või tallis heina süüa ning inimese käskude täitmine ei ole kindlasti prioriteet number üks, kui inimene ise selleks just mõjuvat põhjust ei anna.

Mis on ikkagi see, mida hobune inimeselt tahab? Kindlasti austust ja head kohtlemist, kuid võimatu on lootma jääda vaid looma tänutundele. Isegi mitte siis, kui tal on peamised heaks eluks vajalikud asjad olemas.

Ehk tuleneb eelnev arusaam sellest, et üks inimene ometigi võib oma kaaslastele tänulik olla ja tahta vastuteeneid osutada, kuid hobune on ikkagi loom ja loomad ei mõtle nii nagu inimesed. See kehtib ka kõige muu puhul.

Ei saa eeldada, et hobusel on näiteks inimesest kahju ja seetõttu üritab ta eriti sõnakuulelik olla. Ei saa eeldada, et hobune käituks nii nagu teeks mõni mõstlik inimene tema olukorras. Hobune vajab ratsanikult konkreetseid märguandeid ja alles siis saab rääkida sõnakuulelikust hobusest, kes inimese soove täidab.

Mingis mõttes on hobused muidugi inimestele sarnased, sest kõik hobused on vägagi erinevad ning kahte ühesugust isendit ei ole olemas. Iga tõug on erinev, kuid ka mingit konkreetset tõugu hobused võivad aja jooksul tekkinud stereotüüpidest paljugi erineda. Erinevused ei tule esile vaid kehaehituses või üldises võimekuses, sest väga olulist rolli mängib just iseloom.

Ei olemas ühte kindlat hobusetüüpi ja universaalselt treeningkava, mis alati probleemideta töötaks. Lähtekohaks tuleks ikka võtta konkreetse hobuse senised oskused, saavutused ja füüsilised eeldused millegi uue saavutamiseks. Alles siis saab hakata rääkima võimalikust tegutsemisplaanist, kuid enne seda tuleks kindlasti paika panna, kuidas antud hobusele üldse kõige mõistlikum läheneda oleks.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: MimmuGassuGermu
01. Veebruar 2010
minu arus on see ka õige
thumb
Kommentaari lisas: karru12
31. Jaanuar 2010
täitsa õige
Rohkem sarnasel teemal
Ratsutamine ja seljavaluSeljavalu tõttu võib nii mõnigi ratsanik hobusega ratsutades tunda ebamugavust...
Ohutuse tagamine ratsutamiselOhutusele tuleb kindlasti tähelepanu pöörata olenemata sellest, kas tegu on algaja ratsaniku päris esimese sõiduga või minnakse perega ühisele iga-aastasele retkele...