Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mis saab siis, kui külmad ilmad kord läbi saavad? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mis saab siis, kui külmad ilmad kord läbi saavad?(0)
23.01.2010 23:22
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui hobune on talveperioodil puhanud ja kevadel on plaanis temaga taas regulaarselt ratsutama hakata, siis tuleks seda teha järk-järgult. Ehk võttis isegi ratsanikki aja maha ja siis tuleb ometi ka ennast tasapidi endisesse vormi viima hakata. Kindlasti ei tasu üle pingutada, sest nii võib endale või loomale põhjendamatult liiga teha.

Karmimatele ilmastikuoludele vastu pidamiseks on hobusel ehk korralik talvekasukaski tekkinud ja kevade algul ei pruugi ta sellest veel vabanenud olla ja äkki läheb natuke inimese abi vaja. Talvekasukas võib tähendada seda, et hobusel läheb tavalisest enam aega maha jahtumiseks ning regulaarset treeni on mugavam teha, kui ei pea liigselt muretsema. Samas ei tohi unustada ka seda, et ka kevadel võivad mõned päevad teistest külmemad olla ja siis vajab hobune ehk lisaks tekki.

Tekid on eriti vajalikud nendele hobustele, keda ka talveperioodil tekkidega harjutatud on. Kuigi kevadel on enamasti ilmad soojad, tuleb ikkagi ette temperatuuri kõikumisi või vihma ja siis ei saa mõelda, et kevadel ei ole vaja enam muret tunda. Kui kevadel sajab palju vihma, siis tuleb jälgida, kas see mõjub kuidagi negatiivselt hobuse kapjadele või nahale. Puhtus ja kuivus on alati tähtsad!

Kevadega kaasneb enamasti ikka see, et põllud lähevad rohelisteks ja lopsakas rohi lausa kutsub hobuseid karjamaale. Aga mis siis, kui hobune on terve talve ainult heina ja kaera söönud? Üleminek peaks ikkagi toimuma rahulikult ja kogu menüüd ei saa päeva pealt välja vahetada nii, et ei tekiks probleeme. Hobusele võib see kõik tunduda suure ahvatlusena ja ta võib isegi pea kaotada, kuid inimene on see, kes peaks tõmbama konkreetse piiri just seetõttu, et looma tema enda eest kaitsta.

Kevad on kindlasti ka aeg, mil tuleks taas vaktsineerimisele mõtlema hakata, sest alles siis saab muretult suvele vastu minna.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Uue hobuse vanadele olijatele tutvustamineSageli vahetavad inimesed hobuseid sama tihti, kui ostavad uue auto...
Miks hobused ikkagi vajavad nii palju hoolitsemist?Hobused tuleb sööta, puhastada, valvata ja vajadusel ravida...