Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miniatuursed hobused Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miniatuursed hobused(1)
20.07.2009 10:44
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Neid on erineva kehaehitusega, nii tööhobuseid kui ka hobuseid, kes lihstalt meeldivad hobusearmastajatele. Miniatuursed hobused aretati paljudest poni-ja hobusetõugudest. Sõltuvalt nende päritolust jagunevad nad omakorda näiteks Shetlandi ponideks.

Paljud miniatuursed hobused on liiga väiksed sõitmiseks, ainult väga väikesed lapsed sobivad nende selga. Nad on väga head kaaslased, neid kasutatakse isegi pimedate juhtloomadena. Loomulikult on korraliku juhthobuse saamise nimel vaja teha palju tööd. Nii nagu igast koerast ei saa juhtkoera, ei saa igast hobusest juhthobust.

Miniatuurseid hobuseid on igas värvitoonis. Neid on aretatud sajandeid, valides välja sobiva suurusega hobuseid või ponisi. Algselt aretati neid kõrgema klassi jaoks, aga näiteks 19. sajandil kasutati neid tööhobustena kivisöekaevandustes.

Miniatuurseid hobuseid tuntakse ka kui miniatuurseid mänguhobuseid või miniatuurseid ponisi. Väikese kasvu tõttu on neid lihtne hoida kohtades, kus ei oleks ruumi suurtele hobustele. Miniatuursed hobused on ideaalsed isegi algajale hobusepidajale, sest nad on pisikesed ning nende eest on kerge hoolt kanda.

Miniatuursed hobused on altid ülekaalulisusele. Nad söövad samu asju nagu suured hobused, kuid alati tuleb arvestada nende väikest kasvu. Karjamaale pääsemist tuleks samuti piirata, sest rohi võib olla pikk ning lopsakas ja see võib esile kutsuda valusa seisundi.

Väikesed hobused on suuretega võrreldes maale lähemal, seega mõjutavad külmad õhuvoolud neid rohkem. Tallid tuleks ehitada nõnda, et nad näevad sealt välja ja saavad õhuvoolust hoopis kasu.

Tänasel päeval on Ameerika miniatuurne hobune maailmas üks kiiremini arenevaid tõuge. Klassikaliselt elegantne, loomult leebe, ei kasva tavaliselt üle 76 sentimeetri ja väga populaarne lemmikloom!

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Martin
21. Juuli 2009
Miniatuurne hobune meenutab Chichauat - rohkem aksessuaar, kui lemmikoom. Samas ei saa väita, et ta lahe ei oleks Naeratab Kindalsti on ta ka huvitavam pimeda juhtloom, kui labrador!
Rohkem sarnasel teemal
Miks hobused ikkagi vajavad nii palju hoolitsemist?Hobused tuleb sööta, puhastada, valvata ja vajadusel ravida...