Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Milline on hobuse jaoks õige puhkus? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Milline on hobuse jaoks õige puhkus?(2)
20.05.2010 22:06
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui hobune on hakkama saanud suure pingutusega, siis vajab ta kindlasti paari päeva puhkuseks. Seejärel ei tasu kohe kiire tempoga edasi minna, aga oluline on see, et hobune oleks siiski pidevas liikumises.

Kui rääkida puhkusest, mis on preemiaks suure pingutuse eest, peaks puhkuse ajal tegema minimaalse koormusega treeningut. Abiks on isegi lihtsalt maastikul ringi kõndimine. Ometigi ei tohiks puhkus kesta liiga kaua, sest heas vormis hobune ei ole siis peagi enam nii heas vormis.

Pidev liikumine ning välitingimustes viibimine aitavad hobust enamasti värskena hoida. Samas mängib rolli ka see, millised need välitingimused siis ikkagi on. Liigne kuumus ei ole kindlasti värskendav. Sama kehtib ka liigse niiskuse, külma ja tuule kohta. Seetõttu tuleb hoolikalt jälgida, millal on mõistlik hobust väljas hoida.

Puhkus ei tähenda ka seda, et hobune peab iga hinna eest putukatega võitlema. Kui hobusele pakutakse puhkust, siis reaalselt saab puhata vaid rahulikus ja mugavas kohas. Muul juhul ei saa rääkida täisväärtuslikust puhkusest!

Samas ei tohi unustada, et lihtsalt kitsas tallis seismine ei ole puhkus siis, kui hobuselt ei nõuta midagi muud. Puhkus on vabadus end lõdvaks lasta, sest iga hobune vajab vaimset ja füüsilist värskendust. Lisaks vajab puhkav hobune pidevat järelvalvet ja hoolitsemist.

Puhkuse ajal on samuti oluline kvaliteetne hein, kuid loomale antava kaera hulka võiks piirata. Kui hobuse treeningkoormus väheneb, siis peaks suurenema väljas viibimise võimalus.

Metsikud hobused söövad sageli siis, kui neil tekib selleks vajadus. Kui ka kodustatud hobustele taolist võimalust pakkuda, siis kindlasti on tegemist suurepärase võimalusega.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
24. Mai 2010
Loomulikult on hobuse jaoks parim puhkus vabalt karjamaal koos liigilaaslastega olemine. Tahaks konkreetset nõuannet, mida soovitate, et praegusel sääserohkel ajal" hobune ei peaks iga hinna eest putukatega võitlema"?Niisiis - konkreetset nõuannet - millega ja kuidas võidelda sääskede ja parmude vastu? Hinnad, kohad, kust on võimalik hankida? Ilmselt huvitab teema väga paljusid teisigi! Jään huviga ootama!
thumb
Kommentaari lisas: AGNEKE123
22. Mai 2010
LAHE PILT
Rohkem sarnasel teemal
Miks hobused ikkagi vajavad nii palju hoolitsemist?Hobused tuleb sööta, puhastada, valvata ja vajadusel ravida...
Kui haige hobune on sunnitud olema tallisKui hobune on terve elu harjunud karjamaal olema, siis on tegemist tõelise väljakutsega...