Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Milline hobune on hea? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Milline hobune on hea?(0)
22.09.2009 22:23
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ideaalset hobust arvatavasti ei eksisteeri, kuid kindlasti leidub palju häid loomi, kes võivad inimestele meeldivaid elamusi pakkuda. Hea hobuse mõiste varieerub vastavalt sellele, kas hobusega tegeleja on ise alles algaja või juba edasijõudnu.

Meeldiva ja töötahtelise iseloomuga hobune, kes suudab algajaga rahulikus jääda, on turvaline. Taolised hobused on juba harjunud ja treenitudki ratsaniku pisematest ja ka suurematest eksimustest mööda vaatama.

Mõned loomad on väga targad, kuid neil on raske iseloom ja ratsanikul tuleb end kehtestada, kui ta normaalset sõitu teha tahab. Antud juhul on vaja kedagi kogenumat. Meeldiv ja töötahteline hobune tähendab aga vastupidist varianti, kus hobune täidab enamasti kõik ratsanikku käsud ja üritab nendest iga hinna eest aru saada.

Täiskasvanud hobune on üldjuhul olnud mitmetes vägagi erinevates olukordades. Järelikult ei pruugi ta enam nii meeletult ehmatada, kui kogenematu loom. Aja jooksul tutvustatakse loomi ikka näiteks liiklusega ja tulevikus on hobusel taolises olukorras seetõttu lihtsam rahu säilitada. Ümbrusega kohanemine on just see, mis hobusele kindluse annab.

Tasub meeles pidada, et vanus ei tee hobust täiskasvanuks. Siin mängivad rolli just kogemused ja kogemuste hulk sõltub palju omanikust või ratsanikust. Hobuse teadmistepagas peegeldab suures osas inimese õpetatut ja tutvustatut.

Keerulised hobused, kelle juhtimiseks on rohkem teadmisi vaja, ei ole tõesti algajale ratsanikule kõige parem valik. Kui vajalikud teadmised ja oskused olemas oleks, siis ta ei oleks ometigi algaja! Hammustamine, löömine või hobuse äkiline tagajalgadele tõusmine võivad lõppeda tõsiste vigastustega, kuid seda kõike annab vältida õigeid otsuseid tehes.

Hea hobune on kindlasti ka terve hobune. Kui tekib kahtlus, et loom võib olla haige või muul põhjusel ratsutamiseks mitte sobiv, võiks veterinaariga ühendust võtta. Tema kindlasti oskab öelda, kas kahtlused on põhjendatud või lihtsalt ise enda jaoks tekitatud.

Mida rohkem ratsutamiskogemust, seda enam muutub hea hobuse tähendus. Ühel hetkel suudab ratsanik probleemideta hakkama saada ka vähem algaja ideaalile vastava loomaga. Siis ei ole enam vahet, kas hobune on veel vähe treenitud, kohati arglik või lihtsalt paari halva harjumusega.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kas teki kandmine on hobusele kasulik ja vajalik?Looduses on hobused harjunud edukalt toime tulema temperatuurimuutustega, mis on seotud aastaaegade vaheldumisega...
Pime hobuneKas pimeda hobuse eest on raskem hoolitseda...