Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Millele maastikule minnes tähelepanu pöörata? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Millele maastikule minnes tähelepanu pöörata?(0)
12.01.2010 20:38
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Maastikul ratsutamine peaks üldiselt lõbus ja lõõgastav tegevus olema, kuid ootamatud probleemid või situatsioonid võivad selle lõbu ka väga kergesti ära võtta.

Mida tuleks meeles pidada ja millele tähelepanu pöörata? Kuidas valmistuda nii, et isegi paljud keerulised probleemid oleksid jooksvalt lahendatavad?

Mõned abistavad mõtted:

1. Milliseid tingimusi on maastikul olles oodata? Kas ilm on külm ja tuuline või hoopis sajab vihma? Äkki on rajad väga libedad? Kas maastik on kergesti läbitav või tuleb selle läbimiseks mängu panna erinevaid oskusi, mis algajatel üldse veel puududa võivad? Millised õnnetused erinevate tingimustega kaasneda võivad? Seda tuleks vaadata eraldi hobuse ja ratsaniku vaatepunktist.

2. Kui hästi ratsanik tegelikult ratsutab? Kas tema varustus on terve, korralik ja mugav? Oma võimeid ei tohiks kunagi maastikule pääsemise nimel üle hinnata. Kindlasti ei tohi nende kohta kunagi valetada, sest maastik ei ole sama turvaline nagu manee˛.

3. Millised ohud võivad maastikul olla? Kas konkreetse maastikuga võib kaasneda ka mõni spetsiifiline oht? Kas maastik ristub näiteks mõne autodele mõeldud teega? Millised probleemid on aktuaalsed?

4. Kuidas ratsanik on valmistunud ootamatustega toime tulema? Kas tal on valmis mõeldud kindlad käitumisviisid erinevate ootamatute olukordade jaoks? Kas ta üldse teadvustab, et maastikul on oht alati reaalne ka siis, kui ainult harva midagi tõsist juhtub?

5. Kuidas on lood esmaabiga? Kas ratsutamiskaaslased oskaksid vajaduse korral midagi kiiresti ette võtta? Kuidas saada kiiresti abi ka siis, kui ratsutatakse üksinda?

6. Mis ajast alates teised inimesed maastikul oleva ratsaniku pärast muretsema hakkama peaksid? Kuidas kaduma läinud ratanikku leida? Kas ta sõidab alati mingit kindlat rada pidi või on vähemalt kindlal maa-alal?

7. Mis saab siis, kui hobusega midagi juhtub ja edasi ratsutamine ei ole võimalik või mõistlik tegu? Kuidas pakkuda hobusele esmaabi? Kuidas haige hobune maastikult tagasi transportida?


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Mida tasuks teada enne hobuse paaritamist?Iga hobuse omaniku elus tuleb arvatavasti aeg, millal tahetakse loom kellegi teise omaga kokku viia...
Mida veel jälgida treeneri juures?Mõnikord võib juhtuda, et end treeneriks nimetaval inimesel ei olegi sertifikaate ja muud oma oskuste tõstamiseks ja see veel ei pruugi automaatselt tähendada, et temalt midagi õppida ei oleks...