Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Millele ei pöörata sageli piisavalt tähelepanu? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Millele ei pöörata sageli piisavalt tähelepanu?(0)
15.05.2010 21:48
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Pehmed käed. Kui ratsanik ei suuda käsi paigal hoida ning hobuse rütmilise liikumisega kaasa minna, siis tuleks sellega tõsist tööd tegema hakata.

2. Ratsanik peab tunnetama, millal ratsmeid järgi lasta. Kui tahetakse, et hobune hästi käsklustele alluks, tuleb hobust tema suule osaks saava surve vähendamisega õige asja eest ka kiita.

3. Traavi sõites istuvad ratsanikud sageli ruttu sadulasse tagasi, aga tõusevad sealt liiga aeglaselt. Aeglaselt sadulasse istumine on hobuse seljale kindlasti parem.

4. Paljud ratsanikud ei oska tasakaalu hoida ning sageli koguneb seetõttu pinge mingisse kindlasse kehapiirkonda. Kui ratsaniku tasakaalu aluseks on jalused või käed, siis on küllaltki lihtne tasakaalu kaotada. Vahel piisab isegi sellest, et hobune komistab.

Keha on tervik ja peaks seetõttu ka tervikuna tasakaalu hoidmisesse kaasatud olema. Kui tahetakse keha tervikuna tööle saada, tuleb olla olla lõdvestunud. Ratsanik peab suutma hobuse liikumist tunnetada ning sellega kaasa minna. Ka õige istak tuleb paremini välja, kui ratsanik on lõdvestunud ning jälgib hobuse liikumist. Kui ratsanik on tasakaalus, siis ta ei pea koguaeg võimaliku kukkumise pärast muretsema ja saab rohkem õppimisprotsessi nautida.

5. Kui anda hobusele märguandeid, siis ei tohiks kohe alguses liiga karmiks minna. Alguses ikka nõrgem märguanne ja alles siis võiks kasutada tugevamaid märguandeid. Muidu ei allu hobune peagi enam nõrgematele märguannetele, sest talle ei ole selleks lihtsalt võimalustki antud. Iga hobune tahab mõistlikku ratsanikku ja arvatavasti eelistab iga hobune nõrgemaid märguandeid tugevamatele.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hirm ratsutamise eesKõik, kes kunagi ratsutanud, on hirmu tundnud...
Külmad ilmad ja vastav riietusMiks on korralik riietus väga oluline...