Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mille võiks selgeks teha enne, kui hakata hobust treenima? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mille võiks selgeks teha enne, kui hakata hobust treenima?(2)
06.11.2009 22:57
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Alati tasub alustuseks välja selgitada, et miks asjad juhtuvad nii nagu nad juhtuvad. Mõistes probleemi, on lihtsam seda lahendada.

Miks hobune ei taha, et teda kätte saadaks? Kas ta teab, et järgneb ebameeldiv tunne? Miks hobune hakkab ratsutamise ajal vastu? Kas põhjus võib olla liiga tugevasti kinni tõmmatud sadulavöös? Ehk on ratsaniku istak vale? Miks hobune hammustab? Kas see võib olla käest söötmise tagajärg? Miks hobune ei allu? Äkki on ratsaniku antavad juhised liiga arusaamatud? Loetelu saab jätkata lõpmatuseni!

Enamus probleeme on kahjuks inimeste endi tekitatud! Halb tervis ja psühholoogilised rikked on samuti küllalt levinud, kuid siingi on enamasti mängus inimesed. Need on sageli need, kes ei tea piisavalt palju, kuid arvavad ise teisiti. Ka lihtsalt alla andmine on piisavalt vastutustundetu tegevus! Kui tahetakse mõista, et miks, tuleb enda vastu lõpuni aus olla. Alles siis on võimalik midagi paremuse suunas muuta.

Hobustega tegelemise ajal tuleb end sageli täielikult neile pühendada. Ratsanik võib küll kiirustada, et last koolist ära tuua, kuid loom ei tea seda. Hobune näeb vaid kannatamatut ja ehk isegi närvilist inimest, kes võib temas hirmu esile kutsuda. Ei ole vahet, mis on kiirustamise põhjus, sest seda tuleks nagunii iga hinna eest vältida. Kui aega on vähe, tasub ette võtta midagi, mis on mõistlik ja mahub antud ajakavasse. Keerulisemad asjad saab ometigi ette võtta ka tulevikus.

Planeerimisoskus on oluline! Ratsutamisvarustus võiks alati olla kergesti kättesaadav, sest nii jääb rohkem ressursse hobusele. Aega tasuab planeerida nii, et miski vahele ei tule. Kunagi ei tasu treenida poolikult, parem on hiljem asi korralikult käsile võtta. Inimesed lähevad ka ise segadusse, kui keegi üritab neile midagi selgeks teha hetkel, mil nad näiteks telefoniga räägivad.

Kunagi ei tasu üritada midagi ühe korraga totaalselt muuta. Vana käitumisviisi uuega asendamine ei käi päeva pealt. Isegi väike samm edasi on muutus, mis peaks rõõmsaks tegema.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: mannu0501
06. Aprill 2010
Ma käin ühes tallis ratsutamas ja seal oli üks hobune kes hakkas jalgu üles lööma ja treener tahtis teda õpetada.
thumb
Kommentaari lisas: Katsu
07. November 2009
Tigu ja jänes hakkasid võidu "jooksma". Jänes pani suure vudinaga ees ja kiitles: "kes ees, see mees!" Tigu vaikselt venis ja lausus:" tasa ja targu jõuab kaugemale." Jänes jõudnud poole maa peale, jalgadest tuld välja löönud ja rohkem ei jõudnud. Tigu vaikselt liikudes läind jänesest mööda ja finishisse. Tigu vastanud: "mida külvad, seda lõikad!!!" Kui alustate hobuse treenimisega, siis võiks pikalt aega varuda, mitte aasta ajaga tippu poole püüdlema hakata.
Rohkem sarnasel teemal
Miks eelistada korralikke ratsutamiskohti?Kas tallides ratsutamine maksab põhjendamatult palju või on küsitav summa ikkagi mõistlik ja tasub end ära...
Heina ostmineKuidas ikkagi teha nii, et heinavarud oleksid olemas kogu talveks...