Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Millal osta hobust? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Millal osta hobust?(0)
24.09.2009 21:04
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Sügis on populaarne aastaaeg hobuse ostmiseks ja seda juba vanadest aegadest. Inimesed tegid suvel vajalikud tööd ära ja ei tahtnud talveks lisakulutusi. Hobuseid osteti kevadel ning müüdi sügisel, kuid praeguseks on müügipõhjus paljuski muutunud.

Heade hobuste hind püsib üldiselt kogu aeg stabiilsena. Talve tulekul ei pruugi nende hind madalam olla, sest paljudele ei ole ka külmemal aastaajal hobuste toitmine probleemiks. Selliseid loomi kasutatakse enamasti ka talvel sama palju, kui suvel. Abiks on siin sisemanee˛id.

Suviste ratsalaagrite ja turismikohtade hobused võivad aga küll odavamalt müügis olla. Mõned taolised kohad müüvad pärast hooaega loomad maha. Hobuse ostja jaoks on sellisel juhul positiivne külg just see, et nii võib endale saada mõistliku raha eest kogenud hobuse, kes on juba kõige vajalikuga kursis.

Võidusõiduhobuseid pakutakse ka tavaliselt pärast hooaega soodsamalt, aga peab arvestama, et nende hobustega töötamisel läheb vaja kannatlikku ja oskustega tegelejat. Ümber treenimine ja endise võidusõiduloomaga sõitmine ei pruugi esialgu kerge olla. Vahel müüakse väikese raha eest neidki, kes ei ole piisavalt kiired või ei vasta muudele kehtestatud normidele.

Eraisikud võivad samuti müüa sügisel, sest tahavad talveks kulusid kärpida. Sageli müüakse siis natuke odavamalt, kui kevadel või suvel. Enamasti on pakkuda siiski vaid noored või karja kõige vähem vajalikud isendid.

Üldiselt on hobuse muretsemiseks parim aeg ikkagi siis, kui ostjal on piisavalt aega looma eest hoolitsemiseks. Kui kevadel on ees ootamas eksamid või tööl on sageli väga pingeline, tasuks veel oodata ja vaadata . Vaevalt, et jõuludegi ajal hobuse muretsemine tark tegu oleks. Mõned meeldivad loomad võivad küll müügist ära kaduda, aga kindlasti tuleb uusi hobuseid juurde. Kus nõudlust, seal pakkumist.

Kui osta hobune suve lõpus või sügise alguses, tuleb veenduda, et hobusel on olemas oma koht ja piisav toiduvaru, et külm aeg üle elada. Talv ei ole veel vähemalt siiani tulemata jäänud. Järgmiseks on oluline juba eelnevalt mainitud aeg hobuse eest hoolitsemiseks ja tema tundma õppimiseks.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kadunud ratsanikKui ratsanik kaob ära, siis kõige esimese asjana tuleks ikkagi rahulikuks jääda ning korralikult mõelda ja leida vastused peamistele küsimustele...
TreeneritestPeamised küsimused treeneritele, mille abil üht teisest eristada: 1...