Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks peaks hobune inimesele alluma? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks peaks hobune inimesele alluma?(3)
19.04.2010 18:27
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Paljud käitumisprobleemid saavad alguse just seetõttu, et hobune ei saa mingil põhjusel aru, kes tema juht on. Kui loom ei tea, kes tema juht on, siis tulebki ette vastuhakku või lihtsalt omaniku ignoreerimist.

Mõnel omanikul on kindlasti raske mõista, et ta peab oma armastatud looma end austama ja kuulama panema. Sõnad ''boss'' või ''liider'' tekitavad nii mõnigi kord ebameeldivust, sest inimeste maailmas võibki ''boss'' tähendada kedagi ebameeldivat, kes lihtsalt tuleb välja kannatada. Lisaks on levinud ka mõtteviis, et hobune ja inimene peavad võrdsed olema.

Kui võtta näiteks hobuste karjahierarhia, siis sealgi ei ole kõik loomad võrdsed, aga ometi toimib see suurepäraselt ning enamasti on igal liikmel oma koht, millega ta ka rahul on. Kui inimene tahab, et hobune teda austaks, siis ei saa seda võtta suhte rikkumisena.

Head juhti saab usaldada. Hobuse juht vastutab selle eest, et hobuse põhivajadused täidetud oleksid. Hobuse endale kuuletuma panemine ei tähenda, et inimene kaotas seetõttu hobuse usalduse. Loomulikult juhul, kui inimene on järjekindel ja mõistlik autoriteet, kes ei kuritarvita oma võimu.

Iga omanik on mingis mõttes nagunii hobuse liider, sest tema otsustab, mida ja millal hobusega tehakse. Kindlasti ajab hobust segadusse, kui ühest küljest käitub inimene juhina, aga teisest küljest laseb tal ebasobivalt käituda. Kas taolist juhti saab üldse usaldada ja kas ta on ikka õige juht? Omaniku oskamatus end juhina kehtestada võib loomas stressi tekitada.

Kui lasta loomal end juhtima hakata, võib tulemus olla väga ohtlik. Mis siis, kui hobune ühel hetkel viib ratsaniku sinna, kuhu ta ise tahab või lihtsalt otsustab, et tänaseks on töö tehtud? Mis siis, kui hobune jookseb maastikult täiel kiirusel kodu poole ja ei kuula ratsanikku? Hobune peab olema kontrollitav ning iga inimene, kes mõne hobusega kokku puutub, peaks end kohe alguses kehtestama.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
23. Aprill 2010
Loomulikult on parim, kui hobune usaldab inimest ja nad on head sõbrad! Seda saab saavutada vaid tasakaalukuse, järjekindluse ja loomasse lugupidava suhtumisega.
thumb
Kommentaari lisas: HkaisaH
22. Aprill 2010
Hobune ei pea inimesele alluma. Hobune ja inimene peavad olema kui sƵbrad.
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
21. Aprill 2010
Täiesti nõus, et inimene peab end hobuste hulgas karjajuhina kehtestama. Aga kindlasti mitte piitsaga või mõne muu jõuvõttega nagu paraku väga paljud teevad. Asjast huvitatutel soovitan selleks lugeda Tuire Kaimio raamatut "Koos hobusega".
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas aitab õige mõtlemine kaasa paremate tulemusteni jõudmisel ratsutamises?Õige mõtlemine aitab kaasa paremate tulemusteni jõudmisel...
HobuteraapiaMentaalselt ja emotsionaalselt haigete laste ning hobuste kokkutoomine on andnud üllatavaid tulemusi...