Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks on venitamine oluline? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks on venitamine oluline?(0)
29.04.2010 22:34
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Paljud ratsanikud võiksid olla palju painduvamad, kui nad seda ise mõistaksid ja leiaksid rohkem enda venitamisele aega. Kui keha on kange, siis avaldab see kindlasti mõju hetkel, mil inimene hobuse seljas on.

Venitamine tundub esmapilgul küllaltki lihtsana, sest enamus inimesi teab enam-vähem selle sõna tähendust ja arvatavasti on aastate jooksul ka välja kujunenud konkreetsed harjutused, mis iga inimese pähe tulevad siis, kui jutt läheb venitamisele. Küsimus on selles, kas inimesed ka reaalselt ennast venitavad ja kui venitavad, siis kuidas.

Tegelikult tuleb täpselt mõista, kuidas keha töötab ja mida venitamisega saavutada tahetakse. Millest lähtuda?

Arvatavasti kõige põhilisemast:

1. Jäigad lihased teevad efektiivse trenni tegemise raskemaks.
2. Jäik keha ei liigu vabalt.
3. Kui ratsanik saab liigesed liikuma, siis suudab ta ka täpsemaid liigutusi teha.
4. Venitamine aitab kaasa lihaste koormustaluvuse suurendamisele.
5. Venitamine aitab ära hoida liigset lihaspinget ja lihasvalusid. Lisaks on venitamisel oluline roll vigastuste ennetamisel.
6. Venitamine parandab ka verevarustust ja kiirendab ainevahetust. Arvatavasti ei ole lihased pärast trenni enam nii väsinud ja ka taastumine toimub kiiremini.
7. Lihased vajavad soojendust, et olla valmis efektiivse töö tegemiseks.
8. Venitamise käigus ei tohi endale liiga teha. Valu on märk sellest, et tuleb tagasi tõmbuda.

Kõik inimesed ei paindu samamoodi. Õige venitamine saab toimuda ka siis, kui inimene teeb seda oma vajadustest lähtuvalt ja ei ürita olla nagu elukutseline võimleja. Iga inimene peaks end venitades mugavalt tundma ja lihastelt ei tasu ootamatult korraga palju nõudma hakata. Kui ennast järjepidevalt ja mõistlikult venitada, on tulemus seda kindlasti väärt.

Siit saab veel venitamise kohta lugeda.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuumaga seotud õnnetusedKuumaga tõttu võivad tekkida krambid siis, kui kuumus on organismile liiga kurnav...