Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks on hobuste kohanemine oluline? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks on hobuste kohanemine oluline?(0)
24.12.2009 20:05
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobuste kohanemine mõjutab kindlasti seda, kuidas nad neilt nõutavaga hakkama saavad. Loomulikult on erinevad hobuseinimesed erinevatel arvamustel, kui kohanemisteema jutuks tuleb. Samas ei eita arvatavasti keegi, et kohanemisel on mõju hobuse füüsilisele võimekusele. Hobuse kehaehitus määrab ära selle, milles hobune potensiaalselt kõige edukam on.

Hobuse füüsiline vorm paneb paika lootused, mida inimesed konkreetselt hobuselt ootavad. Hobused ei erine antud juhul inimestest, sest ka inimeste maailmas määrab füüsiline vorm ära selle, mis alal inimene kõige edukam olla võiks või on.

Näiteks jalgpalli mängijatel, atleetidel või ratsanikel on kõikidel omad tugevused, mis neid teistest eristavad. Nad võivad teha pidevalt suure koormusega trenni, kuid põhirõhk võib olla vägagi erinevate lihasgruppide treenimisel. Lisaks mängivad rolli kaasasündinud eeldused.

Ka hobused on erinevad. Mõned neist on jooksevad edukalt pikka maad, teised on jällegi väga vastupidavad ja kolmandad jaksavad teha väga rasket füüsilist tööd. Võib öelda, et kohanemine ongi see asi, mis näitab ära hobuse koha.

Igal tõul on omad eripärad ja see ei ole juhus. Erinevad tõud ongi enamasti aretatud mingi kindla eesmärgiga. Ei saa öelda, et paljudel hobustel oleks ideaalne kehaehitus ja seetõttu on väga oluline osata näha, kas konkreetse looma füüsiline võimekus on piisav selleks, mida temalt tahetakse. Täiuslik hobune on nagu mannekeen, mis on reaalses elus sageli vaid ihaldusobjektiks.

Öeldakse, et heas füüsilises vormis olev hobune on väärtuslik hobune ja sageli on see määrav faktor just siis, kui hobust ostetakse või müüakse. Keegi ei taha halvasti “kohanenud” looma, sest üldiselt ostetakse siiski kindla eesmärgiga ja ei taheta vaid kedagi karjamaale rohtu sööma.

Kui tahetakse hobust, kellega oleks meeldiv ning turvaline ratsutada, siis määrab looma füüsiline seisukord taas palju ja selle saavutamiseks tuleb vaeva näha. Kui sünnipäraseid eeldusi ei ole, ei pruugi ka vaeva nägemisest kasu olla. Üldiselt võib siiski iga hobuse lihtsalt ratsutamiseks välja treenida. Samas võib suurepäraste eeldustega hobuse ka halva käsitlemisega ära rikkuda.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kabjad ja hoolitsusHobust, kellel ei ole kapju, on raske ette kujutada...
Veel sugutäkkudestMilline on hea täkk ja miks neid nii vähe on...