Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks mõnele hobusele ei meeldi puhastamine? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks mõnele hobusele ei meeldi puhastamine?(0)
23.09.2009 22:11
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kas hobune hakkab puhastamise ajal vastu, lööb, hammustab või käitub muul viisil ebasobilikult? See tegevus peaks algselt olema meeldiv nii hobuse kui ka inimese jaoks. Vastupidisel juhul on piisavalt mõtlemisainet.

Esimesena tuleks veenduda, et hobuse käitumine ei tulene üleüldistest halbadest kommetest. Kas hobune käitub pahasti kas või saduldamisel? Kui see on nii, tuleb tööd teha austuse võitmise ja enda kehtestamisega.

Kui hobune on teistel põhjustel tujukas, võib asi olla tundlikkuses või nn. õhukeses nahas. Mõned inimesed on lihtsalt väga tundlikud ja sama võib olla hobustegagi. Ühe jaoks on tegemist lõõgastava massaa˛iga, aga teine tunneb liigset stimulatsiooni või isegi ebameeldivust.

Näiteks Araabia hobused on võrreldes tööhobustega kohati üpriski altid valule. Neile ei meeldi liiga tugev harjamine, aga siin aitab ideaalselt rahulikum tempo ja väiksem tugevus. Igale loomale tuleb antud juhul individuaalselt läheneda, sest loomulikult hindavad paljud hobused ka tugevamat käsitlemist.

Kindasti on hobustel teatud kohad, millega võiks nii ehk naa õrnemalt tegeleda. Kõhualune, näopiirkond ja jalgade vahe on sageli muudest kehaosadest tundlikumad. Mõni hobune võib tahta põgeneda isegi siis, kui inimese puudutus on vägagi vaoshoitud. Järelikult tuleb olla ettevaatlik ning vajadusel kohe midagi oma senises puhastustehnikas muuta.

Hobust annab vähem tundlikuks muuta, kui kasutada tema jaoks sobivat survet ja proovida puudutada vaid neid kehaosi, mis looma närviliselt reageerima ei pane. Aja möödudes võib tugevust suurendada ja proovida läheneda tasapisi ka sinna, kus on hobuse jaoks kõige harjumatud kohad.

Kui hobune vastab ikkagi ärritatud hoiakuga, tuleb liikuda ruttu turvalisele alale. Turvaline ala on see, mille puudutamine pakub hobusele lõõgastust ning rahulolutunnet. Tähtis on jääda ise rahulikuks ja mitte kiirustada, sest ühe päevaga ei peagi kõike saavutama. Harja või kammi umbusaldav hobune vajab ehk algul üldse puhastamiseks vaid riiet ning hoolitseja käsi.

Põhjuseta üle reageeriva hobuse kehal võib olla vigastusi, mis ongi teda häirivateks teguriteks. Levinud probleemid on mitmed nahahaigused. Märad võivad vahel eriti tundlikud olla seoses tsüklitega. Kui hobusega tegeleja ei suuda iseseisvalt olukorda muuta, aitab arvatavasti veterinaariga nõu pidamine.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Pime hobuneKas pimeda hobuse eest on raskem hoolitseda...
Kuidas hobust turvaliselt kinni siduda?Ei ole vahet, kas soovitakse hobust lihtsalt puhastada või saduldada,sageli on vaja loom selleks kinni siduda...