Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks mõne hobusega ei ole mugav ratsutada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks mõne hobusega ei ole mugav ratsutada?(1)
16.04.2010 21:17
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ebamugavuse põhjuseid võib olla palju:

1. Hobuse haige selg. Kui hobuse selg on haige, siis võib ta seda kompenseerima hakata ratsaniku jaoks ebamugava liikumisega. Hobuse seljale võib haiget teha näiteks liiga raske ratsanik või halvasti oma kohale asetatud sadul. Hobune võib varustuseta olla õnnelik ja terve välja näha, kuid olukord muutub kiiresti siis, kui läheb ratsutamiseks. Kui põhjus on halvasti istuvas sadulas, võib hobune saduldamise ajal ka vastupanu osutada, sest ta teab, mis teda ees ootama hakkab.

2. Kui sadul istub hobusele hästi, siis ei tähenda see automaatselt, et antud sadul ka ratsaniku jaoks kõige parem oleks. Üks peamisi probleeme võib olla, et üheks tegevuseks kasutatakse sadulaid, mis otstarbelt on mõeldud hoopis teiseks tegevuseks. Koolisõidu sadul ei ole mõelnud hüppamiseks ja vastupidi. Samuti on oluline sadula istme suurus.

3. Ratsaniku vähesed või puudulikud oskused. Kõik, kes on omal käel ratsutama õppinud, ei pruugi omada teadmisi ideaalsest kehaasendist. Ka hobuse õpetamises võib olla puudujääke, mis sunnivad ratsanikku ebamugavas asendis istuma või loobuma näiteks jalamärguannetest. Kui puudub tasakaal ja õiged oskused, siis on normaalne, et ratsutamine ei saagi olla nii mugav nagu võiks.

4. Ratsaniku erinevad vigastused. Kui ratsanik on hobuse seljast kukkunud, siis võivad erinevad valud veel mõnda aega tunda andma hakata. Mõrad ja isegi sinikad ei kao tõesti kiiresti ja kui ratsanik teeb pidevalt trenni peale, ei saagi loota kiirele paranemisele.

5. Hobune ja ratsanik ei pruugi kokku sobida. Suured ja kiiresti liikuvad hobused ei ole üldiselt head ratsanikule, kelle selg juba haige on. Hobused, kes on ratsaniku jaoks liiga suured või väikesed, ei ole sageli mugavalt juhitavad.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: HkaisaH
22. Aprill 2010
äkki sellepäras et iga hobuse samm on erinev ! nagu daaa.
Rohkem sarnasel teemal
Temperamentne hobuneKui ratsanik valib endale koju või siis lihtsalt üheks korraks hobust, siis sageli ei keskenduta piisavalt hobuse temperamendile...
Kas hobused eristavad värve?Sageli arutletakse selle üle, et mida hobused siis ikka näevad või ei näe...