Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks mära paaritamisest loobuda? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks mära paaritamisest loobuda?(0)
26.03.2010 20:19
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Loomulikult on kindlasti tore mõelda, et armastatud mära võiks kunagi järglase tuua, aga enne tuleks ikka hoolikalt seda soovi kaaluda. Miks siis mitte paaritada?

1. Mis siis, kui varssa ei õnnestu kuidagi maha müüa? Enne paaritama hakkamist tasuks kindlasti mõelda, kas tahetud varsale ka nõudlust on. Milline on inimeste üleüldine majanduslik seis?

2. Varss ei pruugi tulla ema nägu või tegu. Järelikult ei tohiks kindlasti paaritama hakata vaid seetõttu, et tahetakse võimalikult sarnast hobust saada. Iga hobune on unikaalne ja ei ole võimalik ette öelda, milline tulevane varss täpselt olema saab! Äkki tasuks pigem otsida endale oma hobuse sarnane hobune? Nii toimides on pettumise tõenäosus kõvasti väiksem. Lisaks loeb palju ka hobuse õige treenimine.

3. Varsa kasvatamine nõuab aega ja selleks tuleb planeerida aastaid. Mis siis, kui inimene plaanib hakata karjääri tegema või tahab peagi mujale kolida? Kui tahetakse varss kindlasti endale jätta, siis tuleb erilise hoolega planeerida ning korralikult ette mõelda. Kui varsa soovimise aluseks on vaid emotsionaalne seisund, ei pruugi tulevik just kõige helgem tulla.

4. Paljud hobused lähevad aretusse siis, kui vigastused neil enam võistelda ei luba. Samas on oluline just see, et miks mõni konkreetne hobune võistlemisest loobuma on sunnitud. Kas mära probleemid ei või varsale üle kanduda? Kindlasti võivad, kui tegemist ei ole aja jooksul juhtunud õnnetustega, vaid kaasa sündinud vigadega.

5. Kas märal on üldse korralik päritolu ja head tulemused võistlustelt? Armas välimus ei ole kindlasti mõjuvaks põhjuseks, miks mära paaritama hakkama peaks. Märal peaks olema midagi, mis müüks. Muidu võib suhteliselt kindel olla, et tulevase varsa müümine on praktiliselt võimatu.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Küsimused, mis võiksid huvitada ratsutamistreeneritSageli räägitakse sellest, et mida treeneri juures märgata, kuid sama oluline on ka treenerile vajaliku info edastamine...
Miks mära paaritamisest loobuda?Loomulikult on kindlasti tore mõelda, et armastatud mära võiks kunagi järglase tuua, aga enne tuleks ikka hoolikalt seda soovi kaaluda...