Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks lõdvestus ikkagi nii tähtis on? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks lõdvestus ikkagi nii tähtis on?(1)
02.11.2009 21:37
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Iga ratsanik, kes võtnud ratsutamistunde, on kindlasti kuulnud korduvalt sellist sõna nagu ''lõdvestus''. See on tihti kasutusel peaaegu kõikide treenerite sõnavaras. Miks siis ikkagi just lõdvestus? Mõnikord räägitakse antud sõnast siis, kui mõeldakse pingetest vaba looma. Teinekord üritatakse ratsanikule selgeks teha, et ta peab rohkem lõdvestuma! Järelikult omab üks asi rohkem tähtsust, kui esmapilgul paistab.

Kindlasti on vahet sellel, kas lihtsalt hobusega sõita või teda mõtestatult treenida. Niisama ratsutades üldjuhul ei üritata midagi kardinaalselt muuta. Treeningut tehes oodatakse tavaliselt edusamme. Kui on eesmärk, on vaja ka efektiivset edasiviivat jõudu.

Pinges hobuse liigutused ei ole nii voolavad nagu nad peaksid. Kui üritada looma uuele tasemele viia, tuleb veenduda, et tal oleks ka reaalselt võimalik anda endast parim. Lõdvestumata hobune ei suuda kindlasti pakkuda ratsanikule seda, mida viimane ootab. Lisaks on sellisel juhul palju suurem ka vigastuste oht, sest hobuse liigutused võivad olla kohati äkilised ja ootamatud. Isegi suured loomad võivad mõnes mõttes väga õrnad olla!

Mida pingevabamana hobust hoitakse, seda lihtsam on tal enda eest treeningu ajal hoolitseda. Lõdvestatud olek aitab loomal säilitada voolavust oma liigutustes, mis on eriti oluline vigastuste vältimiseks. Kui inimene võtab kontrolli üle ja hakkab hobust suunama, siis võiks seda vähemalt korrektselt teha.

Lõdvestus aitab hobusel ka vaimselt paremini mõista, mida temalt tahetakse. Võib öelda, et meeldivas olekus hobusel tekib usaldus ratsaniku vastu. Kui hobune on pärast trenni närviline või liigselt erutunud, on midagi valesti. Hobustel on hea mälu, nad mäletavad neile tehtud ebaõiglust üpriski kaua. Hobused usaldavad tõesti ainult siis, kui ratsanik on selle tõeliselt välja teeninud!

Kui teha asju õigesti, peaks iga uus treening olema eelmisest edukam. Ehitada tuleb ikka juba eelnevalt rajatud vundamendile. Lõdvestuseta on edu saavutamine pigem erandlik. Ei ole vale öelda, et lõdvestus ja edu on tihedalt seotud.

Ei tohi unustada, et ratsaniku ebakindel, pinges või muul moel halb olek kandub hobusele edasi. Vajaduse korral tasub kindlasti spetsialistidelt nõu küsida! Treenerid hindavad lõdvestumist kõrgelt, sest selleta on raske saavutada head koostööd, häid tulemusi ning vältida vigastusi. Kui keegi arvab vastupidi, siis suure tõenäosusega on ta väga valel teel.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Katsu
05. November 2009
Paljud hobused näevad koledad välja, sest neid õpetatakse pinges!Inimesed võiksid ennast ebaloomulikes asendites liikuma panna, siis tunneksid kuidas lihased ja liigesed valutama hakkavad. Raputavad (krampis) hobused ei lase ratsanikul lõdvestuda ( või ka vastupidi) tänu millele ratsanike seljad ja muud kohad hakkavad peatselt valutama, võivad tekkida pikaajalised traumad ŐnnetuVäga meeldiv on, et üha enam on kuulda headest treeneritest, kelle eesmärk ei ole ratsanikke võistlustele saata vaid neile pakkuda turvaliselt teadmisi ratsutamisest .
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse kutsumine karjamaaltKui hobust on karjamaalt raske kätte saada, siis võib käsklusele reageerimine olla hea lahendus...
Hobuse motiveerimineHobuse õpetamisel on vaja midagi, mis motiveeriks...