Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks just tüdrukud? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks just tüdrukud?(0)
02.02.2010 21:49
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Miks just tüdrukud on tänapäeval hobustest nii väga huvitatud, aga vaid vähesed poisid või mehed jagavad sama tunnet? Miks olid minevikus asjad teisti ja mis on muutunud? Kas see lihtsalt on nii läinud?

Ehk on põhjus lihtsam, kui arvata võiks? Hobused on võimsad, suursugused ja vaieldamatult ilusad loomad ja miks siis mitte just tüdrukuid ei peaks nende läheduses olla tahtma? Ehk on asi ka selles, et uued ajad ei nõua enam rangelt vanade traditsioonide jätkumist?

Hobused ei ole nüüdseks vaid põllutöödeks või sõdimiseks mõeldud. Vanad vajadused on asendunud uutega ja uued vajadused seisnevad sageli vaba aja meeldivas ja/või kasulikus veetmises. Arvatavasti seetõttu ongi ratsutamisest ja hobustest saanud pigem naistele sobivam valik.

Nüüdseks on ka inimeste üldised arusaamad muutnud. Ei ole tõmmatud otsest piiri meestele ja naistele sobilike valikute suhtes ja ka erinevad võimalused on muutunud palju kättesaadavamaks. Hobustel ei ole enam vanu kohustusi ja see võimaldab neid treenida ka nendele inimestele, kes ise hobuse õpetamisega hakkama ei saaks ja vajavad alguses juba hästi koolitatud juhendajat. Ehk siis paljud tänapäeva hobused ongi spetsialiseerunud lemmikuteks või õppehobusteks.

Arvatavasti on tüdrukutel ka leebema suhtumise tõttu kergem hobustega ühist keelt leida. See ei tähenda muidugi seda, et tüdrukud vaid hobuste erinevaid soove täidaks ja ei suudaks nendega hakkama saada. Pigem on asi ikka selles, et õige suhtumine viib ka palju meeldivama ja edukama koostööni. Mõtlematu jõu kasutamine on harva mõistlik viis hobuse austuse saavutamiseks, sest austus ei tohiks kunagi tekkida seetõttu, et hobune kardab.

Hobuste eest tuleb hoolitseda rohkem, kui tavaliselt välja paistab. Ka mehed võivad olla ja kindlasti ongi vastutustundlikud, kuid millegi pärast on hoolitsemine ja pühendumine siiski rohkem iseloomulikud õrnemale soole.

Loomulikult ei tohiks selle jutu põhjal mõelda, et nüüd ongi ajad muutunud ja meestel ei ole tõesti enam mõtet hobustega tegelda, sest nii paljud hobuseid armastavad tüdrukud on hobused mingis mõttes enda omaks teinud. Iga inimene on indiviid, kes otsustab ise, mis teda õnnelikuks teeb ja stereotüübid jäägu neile, kes nendeta tõesti elada ei oska.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobustest ära tüdinemineKahjuks ei ole midagi ebatavalist selles, et inimesed lihtsalt tüdinevad hobustest...