Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks ikkagi hobust treenida? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks ikkagi hobust treenida?(2)
12.02.2010 22:17
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mõnel inimesel on kindlasti peast läbi käinud mõte, et tahaks hobust lihtsalt silmarõõmuks. Sageli ei taheta ehk tõesti hobusega ratsutada ja mõeldakse, et siis ei pea looma ka treenima.

Millised eelised on treenitud hobusel võrreldes treenimata loomaga? Miks peaks hobust kindlasti treenima? Loomulikult on tähtis ka see, kuidas treenida, kuid enne tuleks ikkagi võtta vastu see kõige üldisem ja tähtsam otsus.

1. Treenitud hobune on ohutum hobune. Kindlasti ei saa hobuste puhul kunagi rääkida sellest, et miski oleks algusest lõpuni ohutu, kuid riski annab alati märkimisväärselt vähendada. Kuidas ikkagi kontrollida nii võimsat looma? Arvatavasti mängib meeletult olulist rolli just treenimine või treenimata jätmine.

2. Kuidas jõuda hobusele lähemale? Kuidas võita tema usaldust ja austust? Kuidas inimese ja hobuse suhe edukalt tööle panna? Siingi on märksõnaks kindlasti hobuse treenimine. Kui rääkida austusest ja usaldusest, siis ei tohiks neid segamini ajada hirmu ning domineerimisega. Mida rohkem veedab omanik aega hobusega, seda rohkem ta looma ka mõistma hakkab. Seda enam areneb oskus hobuse käitumist mõista.

3. Treenitud hobune kuulab sõna ja see tähedab sageli just seda, et hobusega veedetud aega saab nautida. Treenitud hobune pakub ratsanikule puhkust, treenimata hobune võib vallandada isegi viha. Kuid kelle süü see siis ikkagi on, et hobust ei ole mingil põhjusel suudetud või tahetud õpetada? Hobune ei mõista kindlasti seda, et probleem on rahas või aja puuduses ning käitub ikka nii nagu iga teine õpetamata hobune ja saab selle eest ehk korralikult karistadagi.

4. Treenitud hobune on kindlasti väärt hobune ja mitte ainult rahalises mõttes. Muidugi ei saa ära unustada ka raha, kuid see ei tohiks kindlasti olla ainus põhjus, miks hobust treenida.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: kerstin2121
15. Veebruar 2010
väga õige tähelepanek hobuhuvilise poolt.
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
13. Veebruar 2010
Olen seda omal nahal kogenud, et ka nii kergesti käsitletav tõug, nagu on seda ameerika traavel, muutub jõude seistes ülemeelikuks ja vahest isegi ettearvamatuks, kui pole aega mõni päev temaga tegeleda. Mul on üle 10-aastane hobustega tegelemise kogemus, kuid vaatamata sellele tuletab see suur armas loom aeg-ajalt meelde, et ta on ikkagi hobune. Nii olen paar korda sadulast alla sadanud, sest olen mõtte uitama lasknud ja unustanud, et istun hobuse seljas... Poriloiku maandudes meenus reaalsus kiiresti! Kuu aega tagasi sain oma nunnu-hobult teda jooksma õhutades tagumise-sirge vastu paremat reit nii, et lonkasin nädal aega. Ja see kõik on ikka ja ainult enda süü ja hooletus! Sellega tahangi öelda, et nii nagu eelnevas atikliski kirjas, ka lemmikloomana peetava hobusega peab iga päev tegelema, sest neile meeldib see ja siis on nad ka paremini käsitletavad! Sinna juurde veel politiivne emotsioon, mis koos selle suursuguse loomaga veedetud ajast saab!
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas vältida hobuse üle treenimist?Hobuse keha peab saama piisavalt koormust, kuid keha ei tohi üle koormata ja vigastada...
Hobuste vaktsineerimineVähesed asjad kaitsevad hobuseid haiguspuhangute eest ja on sama efektiivsed nagu vaktsineerimine...