Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks hobused tahavad maas püherdada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks hobused tahavad maas püherdada?(1)
04.06.2010 23:21
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Peamised põhjused võivad olla: lõbu, puhastamine, valu leevendamine ja puhkus. Kindlasti leidub teisigi põhjuseid, sest igal hobusel on arvatavasti vastavalt võimalustele välja kujunenud erinevad harjumused.

1.Kui hobusega on just trenni tehtud ja ta vabaneb varustusest, siis võib tal tekkida tahtmine maas püherdada, sest kuivav higi võib tekitada väikese ärrituse või sügeluse. Lisaks aitab püherdamise tagajärjel saadud mudakiht hobuseid ka putukatega võitlemisel.

2. Hobune võib proovida püherdamist ka siis, kui ratsanik veel seljas on. Ehk on see nii mõnigi kord seotud sellega, et ratsavarustus ei ole piisavalt mugav. Siiski ei juhtu seda õnneks tihti! Samas on kindlasti ohtlik ka see, kui ratsanik ei ole enam seljas, aga hobune on ikkagi näiteks saduldatud.

3.Tervislik ei ole, kui hobune rullib maas valu tõttu. See viitab ohtlikule situatsioonile, mida tuleks koheselt lahendama hakata. Samas tuleb ka meeles pidada, et näiteks koolikutes hobune ei tohiks üldse end maas rullida, sest see teeb tema olukorra palju hullemaks.

4.Maas püherdamist võib nimetada ka seltskondlikuks tegevuseks. Lisaks võib maas püherdamine olla lihtsalt lõbus tegevus.

Üldiselt võib öelda, et hobused peaksid saama maas püherdada, kui neil selleks tahtmine on. Hobune võib nii mustaks saada, aga vähemalt tunneb ta end hobusena. Kui hobuse mustaks saamine tõesti nii hirmus on, siis võib omanik ideepoolest ka ise valida koha, kus ta hobusele seda võimalust pakub. Loomulikult ei ole siiski iga koht või situatsioon maas püherdamiseks sobilik.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hopake1
19. Juuni 2011
mul on kodus kaks hobust ja ka need püherdavad maas
Rohkem sarnasel teemal
Stressi tekkimineStressihormoonid vabanevad üldiselt ikka siis, kui olukord on pingeline...
Hobuste haavadIsegi, kui omanikud annavad endast parima, ei ole hobused haavade eest kaitstud...