Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks hobused tagajalgadele tõusevad? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks hobused tagajalgadele tõusevad?(0)
23.04.2010 23:05
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Tagajalgadele tõusmine on kindlasti ohtlik harjumus. Tagajalgadele tõusmist võivad põhjustada näiteks valu, segadustunne, protest või ratsaniku enda puudujäägid. Kõige olulisem on veenduda, et tagajalgadele tõusmist ei põhjustaks valutunne.

Valu ja ebamugavustunne on peamised tagajalgadele tõusmise põhjused. Kas varustus on ikka korralik ja õigel kohal? Äkki teeb ratsanik hobuse suule haiget ja hobune üritab vaid märku anda?

Segadustunne. Kui ratsanik annab jalamärguannetega hobusele märku, et ta peaks edasi minema, aga samas hoiab ratsmeid kramplikult ja tugevasti kinni, siis hobune ei teagi, mida temalt siis ikkagi tahetakse. Kui tahetakse, et hobune midagi teeks, tuleks selleks ka sobivad tingimused luua.

Paljud hobused lihtsalt keelduvad sellest, mida ratsanik soovib. Ehk on ratsanik hobuse ise teadmatusest tagajalgadele tõusma õpetanud?Tagajalgadele tõusmine ei tähenda enamasti põhjendamatut halba käitumist. Ometigi võib hobune tagajalgadele tõusta vaid seetõttu, et ta on õppinud nii toimima, sest see on ehk abiks siis, kui ta ei taha midagi teha.

Loomulikult on võimalik tagajalgadele tõusmise harjumust muuta, kuid samas ei tohiks ratsanik end ohtu panna. Kui ratsanik ei suuda tagajalgadele tõusmise täpset põhjust mõista, tuleks spetsialistidelt abi paluda. Kuidas lahendada olukorda, mida ei mõisteta? Arvatavasti on see algusest peale võimatu eesmärk.

Kui hobune mingil põhjusel tagajalgadele tõuseb, siis üldiselt üritab ta ratsanikku proovile panna. Mida ratsanik kindlasti teha ei tohiks? Alla anda ja lasta hobusel teha seda, mida loom tahab! Sageli teab hobune, et ta saab tagajaldagele tõusta ning ta teab, et see hirmutab ratsanikku. Kui ratsanik laseb end hirmutada, siis on see praktiliselt vabatahtlikult hobusele juhtpositsiooni andmine.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse seisukordKuidas saada aimu hobuse tegelikust seisukorrast ning mõista, mida temaga ära teha annab...
Külmad ilmad ja hobusedKui karjamaal ei ole enam piisavalt süüa või on rohi söögikõlbmatu, tuleb anda rohkem heina ning söödalisandeid...