Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks hobused kaalu kaotavad? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks hobused kaalu kaotavad?(0)
30.12.2009 22:21
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Põhjuseid on palju, kuid ükski neist ei tohiks tulla erilise üllatusena.

Peamised põhjused, mis kutsuvad esile kaalu vähenemist:

1. Loomulikult mõjutab hobuse kaalu see, kui ta ei saa piisavalt süüa. See tähendab, et hobune saab vajalikust vähem kaloreid. Antud probleem käib sageli kaasas just hüljatud hobustega.

2. Erinevate haiguste üheks tagajärjeks võib samuti olla kaalukaotus, sest hobused keelduvad siis mõnikord üldse söömast. Haige hobune on vastuvõtlikum ka kõikidele äkilistele muutustele, sest haigused vähendavad hobuste vastupanuvõimet.

3. Parasiidid on reaalseks ohuks igale loomale, kellele ei tehta regulaarselt ussikuuri. Kui keegi peaks kunagi võtma hobuse, kelle eelnevate ussikuuride kohta andmed puuduvad, tuleks koheselt midagi ette võtta, sest ohus võivad olla ka teised hobused.

4. Halvas seisukorras hambad võivad hobuste kaalule mõjuda väga laastavalt, sest nad ei saa lihtsalt süüa ja kui midagi ette ei võeta, siis on tagajärjed täpselt samasugused nagu sihiteadliku näljutamise korral. Kui hambad on halvas seisukorras, siis kukub palju toitu maha ja ei saa mingi valemiga jõuda vajalikku kohta.

5. Kui hobune on karjamaal ja mingil põhjusel väga ärev ning püsimatu, siis liigutab ta tavalisest rohkem. Suurenenud füüsilise koormuse korral peaks ka loomale antav toidukogus selle võrra suurenema. Hobused võivad ärevusse sattuda erinevatel põhjustel. Alustades rõõmust vabaduse üle ja lõpetades igavusega.

6. Kuumad ilmad mõjutavad just neid hobuseid, kes veedavad päeva jooksul mitu tundi päikese käes. Järelikult on normaalse kaalu hoidmiseks vaja tagada hobusele varjualune, kuhu ta saaks alati vajaduse tekkides minna. Kui tallis peaks mingil põhjusel väga palavaks minema, siis peaks abi olema ventilaatoritest. Kuumad ilmad toovad endaga sageli kaasa ka tüütud putukad ja nende tõttu kannatavad kõige enam just õhukse nahaga hobused.

7. Kui ilmad on külmad ja hobune peab varjualuseta välitingimustes viibima, siis tuleb tal võidelda lume, vihma ja tuulega. Hobune peab siis normaalse kehatemperatuuri säilitamiseks kulutama tavapärasest rohkem energiat.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Varssa ootav märaTiine mära eest hoolitsemine on täpselt nii raske nagu see enda jaoks tehakse...
Kuidas hobusele nime valida?Hobusele õiget nime valida on umbes sama raske nagu valida nime lapsele...