Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks hobused ikkagi vajavad nii palju hoolitsemist? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks hobused ikkagi vajavad nii palju hoolitsemist?(0)
30.03.2010 18:31
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobused tuleb sööta, puhastada, valvata ja vajadusel ravida. Lisaks tuleb veenduda, kas nende elukeskkond on puhas ja ohutu. Miks metsikud hobused lihtsalt saavad ise hakkama ja kodustatud loomad ei saa?

Metsikute hobuste elus kehtib looduslik valik. Ainult tugevamad jäävad ellu ja saavad seeläbi õiguse ka ise järglasi saada. Vangistuses elavad hobused ei allu otseselt antud seaduspärasusele. Kodustatud hobuseid kasvatatakse väga erinevateks otstarveteks.

Mõni hobune peab võimalikult kõrgele hüppama, teine peab jällegi võimalikult kiiresti jooksma. Paljud inimeste aretatud ja kasvatatud hobused lihtsalt ei jääks metsikus looduses ellu, sest nad on algusest peale mõeldud inimestega tegelemiseks. Kodustatud hobune vajab inimese hoolit just seetõttu, et ta on selliseks aretatud ja kasvatatud.

Kodustatud hobused näevad sageli väga hoolitsetud ja hästi hoitud välja, kuid sellel on ka oma põhjus. Võrreldes metsikute hobustega on kodustatud loomad sageli näiteks palju kogukamad just seetõttu, et nad neile antud kohustustega hakkama saaksid. Hobuseid tuleb hästi sööta, hoida ja ravida, sest muidu ei oleks nad enam peagi võimelised inimeste erinevaid nõudmisi täitma. Kogu tehtav töö on vajalik.

Metsikutel hobustel on vabadus, nad ei saaks lihtsalt hakkama oludes, mis keskmisele kodustatud hobusele tavalisena tunduvad. Kuna paljud loomad elavad tallides, siis on loomulik, et nad vajavad selle arvelt ka rohkem tegelemist ja hoolitsemist.

Tallis elav hobune ei saa kogu aeg süüa ja piisavalt liikuda, talle on vaja regulaarselt hein ette anda ja kuna ta ei saa kuhugi mujale minna, siis tuleb talli ka regulaarselt koristada. Hobused ei saa end tallis loomulikul viisil põhjalikult puhastada ja seetõttu on vajalik, et seda teeks inimene.

Mida kunstlikum on hobusele loodud keskkond, seda enam hoolitsust ta vajab. Mida loomulikum on keskkond ja mida väiksemad on nõudmised hobusele, seda vähem hoolitsust ta vajab.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Temperamentne hobuneKui ratsanik valib endale koju või siis lihtsalt üheks korraks hobust, siis sageli ei keskenduta piisavalt hobuse temperamendile...
Allergia on ka hobuste probleemHobustel esineb allergiaid täpselt samamoodi nagu inimestelgi...