Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks hobune seisab paigal ja ei liigu edasi? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks hobune seisab paigal ja ei liigu edasi?(0)
05.11.2009 22:28
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Nii mõnedki on arvatavasti sõitnud hobusega, kes jääb lihtsalt seisma ja keeldub edasi minemast. Loomulikult on see küllaltki häiriv situatsioon. Aga miks nii juhtub? Loogiliselt võttes on hobuse jaoks suure tõenäosusega tegu ebameeldiva või ebakindla hetkega. Isegi närvilised loomad võivad kangekaelselt paigal seista, kui nad ei taha oma karjast või tallist kaugele minna.

Põhjuseid on tegelikut väga palju! Ehk hobune ei tea mida teha? Seetõttu võib paigal seismine tunduda kõige loogilisemana. Kui hobune lollitab tema jaoks tuttavas kohas, tasub põhjust otsida näiteks halvasti istuvas sadulas. Valu võib olla kohati talumatu ja hobune keeldub siis põhjusega liikumast. Sageli reageerivad hobused valule hoopis perutamisega, kuid protest võib seda edukalt asendada.

Hobused võivad seisma jääda ka siis, kuid neid tahetakse viia tundmatusse keskkonda ning siis on arvatavasti tegu juba hirmuga võõra olukorra ees. Võõratsamist kutsuvad vahel esile ka mõned objektid või esemed, mis loomale mingil põhjusel kummalised või ohtlikud tunduvad.

Tõrkumise põhjust tasub enamasti otsida sealt, kus antud käitumine esineb. Kui mõned kohad hakkavad domineerima, tasub need meelde jätta. Kui hobune peatub toidu juures, siis arvatavasti ei suuda ratsanik ise teda ahvatlustest piisavalt eemal hoida. Muidki võimalusi on meeletult! Alustades põõsastest ning lõpetades haukuvate koertega.

Kui paigalseis on hirmuga seotud, tasub sel hetkel hobust võtta nagu tavaliselt võetakse üleüldse kergesti ehmuvat looma. Järelikult on vaja leebet kohtlemist, looma ei tohiks meeleheitlikult astuma sundida. Kannatlikkus ja rahu on hobuseid treenides alati vajalikud.

Kui on vaja hobuse seljas mõnda aega lihtsalt istuda, siis tuleb selleks ka aega leida. Tasub oodata hetke, mil loom ise edasi liigub, kuid kõrvale või tagasi minek ei tohiks ratsaniku poolt siiski lubatud olla. Kunagi see kindlasti juhtub ning siis on aeg hobust korralikult kiita! Ei ole vahet, kas hobune sai julguse tagasi või lihtsalt tüdines seismisest. Vähemalt toimus muutus ning selleks ei läinudki vaja löömist või karjumist!

Iga järgnev kord peaks eelnevast edukam olema ning vähem aega nõudma.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas hobust soojendada?Enne, kui alustada hobustega intensiivset treeningut, tuleks nad ülesse soojendada...
Mis on šokk ja kuidas sellega toime tulla?Üldiselt tähendab šokk seda, et hapnikku jõuab kudedesse liiga vähe ning hapnikuvaeguse tõttu võivad hakata hävinema erinevad rakud...