Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks hobune pead loobib? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks hobune pead loobib?(0)
25.09.2009 22:00
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui hobune loobib oma pead ratsutamise ajal, siis võib see tähendada lihtsalt kiiret pea ülesse ja alla liigutamist või lausa pea viskamist, raputamist. Põhjuseid võib olla palju.

Sageli on üks põhjus hammastes, mis teevad neelatamise ajal põskedele või keelele haiget. Hambaprobleemid võivad ratsutamise looma jaoks väga ebameeldivaks teha. Vahel on vaja, et hambaid kontrollitaks ja vajadusel ka korrigeeritaks iga kuue kuu tagant!

Järgmisena tasub veenduda, et suulised oleks suus mugavalt. Suulised võivad olla hobusele suured või siis näiteks liiga tugevasti. Samuti ei tule kasuks lõtvus, sest see segab täpselt sama palju, kui suur jäikus. Suurauad peaksid kindlasti otse olema.

Mõni hobune läheb närvi siis, kui putukad hakkavad kõrvade ümbert hammustama. Nii juhtub enamasti soojade ilmadega ja see on esialgu välditav putukaspreiga ning ka ise annab midagi eemale peletavat valmis meistertada. Vajadusel saab ka kõrvad kinni katta.

Halvastiistuv sadul võib samuti esile kutsuda peaaegu igat laadi imelikku käitumist, mis hõlmab mõnikord pea viskamist. Siia alla läheb sadulavöö liiga tugev kinni tõmbamine, ebakorrektselt asetsev valtrap ja pehmendus või üleüldse ebasobiv sadul. Halb sadul võib mõjutada ka ratsaniku enda mugavat olemist!

Ratsmete valesti hoidmine on samuti hobusele väsitav. Ratsanik peaks saavutama kerge kontkati, mis läheb hobuse liikumisega kaasa, kuid loom tuleb siiski kontrolli all hoida. Kohati võib ratsmete ebapiisavat või liiga tugevat hoidmist pidada pea viskamise peamiseks põhjuseks. Arvatavasti aitavad sel juhul treeneri, kes oskab vajadusel ratsaniku käte asendit korrigeerida, nõuanded.

Kui lahendada probleem uue sadula või suuliste ostmisega, võib leevendus olla ajutine. Sageli ei lahendata nii probleemi, vaid varjatakse seda. Hobuse ebasobiva käitumise põhjust tuleks eelkõige otsida ratsaniku vigadest. Ehk üritab hobune kõigest öelda, et teda juhendatakse oskamatult.

Ei tohi unustada looma käitumise jälgimist enne, kui midagi ette võetakse. Ilma kindlat põhjust teadmata on ometigi raske probleemi põhjust püsivalt muuta.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Läbi raskuste maastikulePaljud hobused kasvavad erinevates kodudes koos teiste hobustega...
Miks lõdvestus ikkagi nii tähtis on?Iga ratsanik, kes võtnud ratsutamistunde, on kindlasti kuulnud korduvalt sellist sõna nagu ''lõdvestus''...