Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks hobune närviliselt ringi liigub? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks hobune närviliselt ringi liigub?(1)
06.06.2010 0:38
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Arvatavasti ei meeldi ühelegi hobusele igavus, liigne ärevus ja üksindus. Mis on hobuse jaoks oluline? Võib eeldada, et seltskond, hea sööt, vabadus ning inimese hoolitsus.

Kui hobune käitub mingil põhjusel ebanormaalselt, siis on see märk sellest, et midagi on valesti ja inimene peaks koheselt reageerima. Põhjus võib peituda keskkonnas, stressis või füüsilistes vajadustes. Tavaliselt on see siiski märk igavusest või ärritusest.

Igavusel ja ärritusel võib olla mitmeid põhjuseid. Alustades sellest, et hobune on teistest hobustest lahutatud ja lõpetades sellega, et ta ei saa lihtsalt piisavalt välitingimustes viibida. Kui hobune kõnnib karjamaal sihitult edasi-tagasi, siis arvatavasti on põhjuseks eraldatus kellestki või millestki!

Kiire ja närviline ringi jalutamine karjamaal tähendab üldiselt ärevust või stressi. Aeglaselt ringi lonkimist võib pidada igavuse tunnuseks. Samas võib tegemist olla ka lihtsalt sellega, et hobusele ei meeldi see situatsioon ja koht, kus ta hetkel olema peab.

Kui hobune on tallis ja tunneb end ebamugavalt, siis tuleb tema elu senisest põnevamaks teha. Abiks võivad olla näiteks erinevad mänguasjad, ümbruse ja kaaslaste paremini nähtavaks tegemine ja muidugi ka inimese enda ajaline panus.

Lisaks mängib rolli ka see, kuidas inimene suudab päevasest rutiinist kinni pidada, sest tallis elav loom ei saa ometigi iseseisvalt kuskilt heina muretseda või üleliigsest energiast vabaneda. Tavaliselt ei tule teha suuri muudatusi, sest piisab ka väikestest. Ometigi on pisikestel asjadel mõnikord väga suur roll.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: mariiis7
08. Juuni 2011
väga ilus hobune
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas suurendada hobuse tarbitavat vee kogust?Kui ilmad on kuumad ja lämbed, siis hobune ei pruugi tarbida nii palju vett nagu tal reaalselt vaja oleks...
Hobuste vanusHobust ostes ei määra vanus alati seda, kas hobune siis ikkagi ostetakse või mitte...