Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks ei tasu hobustega tegeledes hinge kinni hoida? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks ei tasu hobustega tegeledes hinge kinni hoida?(0)
17.12.2009 23:06
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hinge kinni hoidmine on tavaline siis, kui hobused või ratsanikud nende seljas muutuvad närvilisteks. Samas kaob nii tehes ära rütmiline liikumine ning lõdvestus, mis on väga olulised asjad ratsutamise juures. Kõik algab hobuse kontrollimisest ja rütm aitab seda suurel määral teha.

Isegi hobust puhastades on tark hingata ühtlaselt ning rahulikult. Võib öelda, et ka kehahoiak joondub hingamise järgi ja hobused jälgivad inimese kehahoiakut alati hoolega. Kui hobune ise hakkab hinge kinni hoidma, siis tuleb ratsanikul eriti hoolikalt enda hingamist jälgida. Närvilise hobuse kõrval tuleb hingata rütmiliselt ja rahulikult.

Alati tuleb säilitada õige hingamine ka siis, kui hobune on närviline, sest see parim viis tema kiiremaks maha rahustamiseks. Võib mõelda, et rasketest olukordadest on võimalik välja tulla just tänu õigele hingamisele, mis ei näita hobusele ratsaniku ebakindlust.

Rütmiliselt higamisest võiks saada harjumus ja automaatne refleks keerulistes olukordades, kus esmapilgul on lausa võimatu rahulikuks jääda. Hinge ei saa üldiselt kinni hoida vaikselt lauldes või rääkides ja seetõttu on ehk tark endale mõi laulurida või huvitav lause igaks juhuks meelde jätta. Nii on lihtsam säilitada vajalikku rütmi.

Ehk saab rütmi hoidmist treenida siis, kui mängib rütmiline muusika, mille järgi oma hingamist vajadusel korrigeerida. Arvatavasti aitab ka see, kui keegi kõrvaolijatest ratsanikule mõnda fraasi järjepidevalt ja rütmiliselt kordab. Kuna kõik ratsanikud on erinevad, siis üks variant ei tööta alati ja iga inimene peaks seetõttu ise välja uurima, mis teda kõige rohkem edasi aitab.

Näiteks võib tuua situatsiooni, kus ratsanik on põgeneva hobuse seljas. Kas hobune tõesti peatub nii, et ratsanik ka selga jääb, kui ratsanik ise midagi ette ei võta? Närviline ratsmetest tõmbamine ei pruugi eriti aidata, sest see võib hobust hoopis rohkem endast välja viia ning talle põgenemiseks hoogu juurde anda.

Äkki oleks mõistlikum leida hobusega kooskõla ja minna tema rütmiga kaasa? Nii peaks loomal tekkima arusaam, et ratsanik on ikka veel seljas ja ka juhib teda. Hingamist ja õiget tehnikat kombineerides on suur tõenäosus, et ratsanikul õnnestub ka reaalselt hobune maha rahustada.

Õige hingamine aitab ratsanikul keha lõdvestada ja lõdvestus on vajalik sadulas püsimiseks. Hingates saab hobust kontrollida läbi rütmi.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Mida peaks hobustega tegeleja meeles pidama?Kõik ratsanikud tahaksid arvatavasti kokku puutuda hobustega, kes on nõus koostööd tegema...