Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks eelistada korralikke ratsutamiskohti? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks eelistada korralikke ratsutamiskohti?(0)
29.03.2010 17:34
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kas tallides ratsutamine maksab põhjendamatult palju või on küsitav summa ikkagi mõistlik ja tasub end ära? Miks on tallid just parim viis ratsutamisega alustamiseks?

Sõbral või sõbrannal ei pruugi olla just algajatele sobivat hobust, kuid tallides on neid enamasti palju. Kui sõber ütleb, et tema hobune on hea ja rahulik, siis võib seda mitmeti mõista. Kui tema juba oskab hästi sõita, siis võibki tema hobune kergesti käsitletavana tunduda. Algaja seisukohast ei pruugi asjad üldsegi nii olla. Tallis alustada on kindlasti ohutum.

Suurtes ratsutamiskohtades on palju erinevaid hobuseid. Alguses piisab kindlasti ühest hobusest ja ratsanik ei oska rohkemast unistadagi, kuid peagi võib suhtumine muutuda. Kas ratsanik tahab osata ühe konkreetse hobusega sõita või tahab ta end erinevateks situatsioonideks ette valmistada?

Ratsutamiskohtadel on sageli korralik väljak või manee˛, kus saab ratsutada ilma, et peaks mõtlema libedast või mudasest metsarajast. Järelikult ei pea ratsanik muretsema, kas ta üldse saab ratsutama minna, sest muutlik ilm või halvad teeolud võivad kergesti plaanid ära rikkuda. Lisaks saab heades ratsutamiskohtades õppida näiteks hüppamist, sest enamasti on neil selleks spetsiaalne varustus olemas. Üks harrastaja, kes omab üht hobust, ei pruugi kunagi midagi taolist pakkuda suuta. Kas peakski?

Ratsutamiskohtades on üldiselt olemas asjalikud treenerid, kes ka tegelikult oskavad lisaks ratsutamisele teisi inimesi edukalt õpetada. Isegi kõige lahkem sõbranna võib muutuda närviliseks ja karjuvaks inimeseks, sest ta lihtsalt ei oska oma teadmisi edasi anda. Lisaks võib sõbra õpetamise raskeks muuta asjaolu, et lähedased inimesed võivad kergesti teineteise peale solvuda ja kõike liiga isiklikult võtta.

Korralik koht ratsutamiseks, sobilik hobune ning asjalik treener on kindlasti väärtused, mida iga ratsanik hindab või vähemalt võiks hinnata.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas veterinaariga edukalt suhelda?Õige suhtlemine aitab omanikul jääda rahulikuks ning see suurendab ka kiire ja vajaliku abi kättesaadavust hobuse jaoks...
Hobuste treenimisestÜhe arvates aitab üks, teise arvates teine...