Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida võib hobune kordetamise ajal üritada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida võib hobune kordetamise ajal üritada?(1)
01.06.2010 19:43
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Hobune võib omal algatusel peatuda ka siis, kui inimene ei ole selleks ise loomale märguannet andnud. Inimese töö on siis innustada hobust edasi liikuma. Inimene ei tohi lubada seda, et hobune otsustab, sest nii on lihtne kaotada kontrolli ja austust.

2. Hobune võib omal algatusel vahetada kiirust või allüüri ka siis, kui ta ei ole selleks ühtegi märguannet saanud. Sellisel juhul tuleks hobune seisma saada ning seejärel tasub loomalt sammu nõuda. Hobune ei tohiks kunagi liikuda kiiremini, kui inimene soovib.

3. Kui hobune hakkab kordetamise alguses näiteks tagajalgu üles loopima, siis on see arvatavasti märk üleliigsest energiast. Sellisel juhul ei tohiks hobusele seda pahaks panna ja tuleks lasta tal end liigsest energiast vabastada. Hobune peaks jooksma seni, kuni ta hakkab korralikult traavima. Seejärel on taas tark sammu nõuda. Kindlasti ei tohiks lasta hobusel lihtsalt seisma jääda.

4. Hobune võib hakata ringist sisse vajuma. Sellisel juhul tuleb hobune taas õigesse kohta suunata, sest muidu võib üllatavalt kergesti tekkida halb harjumus ja hobune hakkabki koguaeg lõikama. Hobune ei pruugi hoida ühlast ringi ka seetõttu, et väljapoole tirimine ei ole samuti haruldane nähtus.

Mida tasuks kindlasti vältida?

1. Kindlasti ei tohiks ringi diameeter olla liiga väike. Ringi diameeter on oluline eriti siis, kui hobune peab kiiresti jooksma.

2. Noori hobuseid ei maksa kordetamisega liialt kurnata. Noor hobune alles areneb ja võib kergesti endale viga teha.

3. Hobust ei tohi segadusse ajada ebaselgete märguannetega. Ka häälkäsklustega tasub ettevaatlik olla, sest needki peavad selgelt kõlama ning algusest peale samaks jääma.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Liis
06. Juuni 2010
Õppisin siit palju.
Rohkem sarnasel teemal
Karja hierarhiaKui karjaliikmete arv mingil põhjusel muutub, võib muutuda ka karja sees olev hierarhia...
Hobuse maailmapildi laiendamineEnd hästi tundev hobune on kasulik igale ratsanikule...