Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida teha, kui inimese ja hobuse koostöö ei suju? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida teha, kui inimese ja hobuse koostöö ei suju?(0)
03.04.2010 20:58
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Alguses tuleb loomulikult selgeks teha, et milline on probleemi iseloom.

Kust võivad probleemid alguse saada?

1. Looma ja ratsaniku tervislik seisukord. Kui loomal on valus, võib tema käitumine olla tavapärasest erinev. Hobuse käitumine muutub tavaliselt kohe, kui valu või ebameeldivustunne taandub.

Kui ratsanikul on valus või tal on probleeme mõne kehaosaga, siis ei pruugi ta sadulas hästi istuda ning hobune võib selle ära tunnetada. Arvatavasti tasub spetsialistiga nõu pidada ning vajadusel tuleks paluda kellelgi end koos hobusega jälgida või lasta kellelgi teisel oma hobusega ratsutada. Nii peaks aru saama, kas probleem on ratsanikus või hobuses.

2. Hobuse ja ratsaniku oskused. Hobust ei ole ehk piisavalt treenitud selleks, mida temalt nõutakse. See probleem võib aktuaalne olla just siis, kui hobune on alles ostetud ning ta ei saa tegelikult hakkama kõigega, mis tema iseloomustamiseks öeldud oli. Ka ratsanikul võib vahel oskustest ja kogemustest puudus olla. Sellisel juhul aitab vaid enda arendamine spetsialisti käe all.

3. Hobune võib halvasti käituma hakata siis, kui tal on igav või siis, kui talle pakutav treeningkoormus ei ole piisav.

4. Kui hobune käib ratsanikule lihtsalt üle jõu, võiks mõelda ka müümisele või hobuse jagamisele kellegagi, kes on paremal tasemel ning hobusega ka reaalselt hakkama saab.

5. Mõnikord on hobune nii vana ja haige, et ta lihtsalt ei suuda senise koormusega jätkata ning siis tuleks mõelda loomale puhkuse andmisest. Kui hobune on tõesti väga ohtlik ja isegi kogenud ratsanikud temaga hakkama ei saa, siis arvatavasti tuleks mõelda looma hukkamisele. Õnneks olukord tavaliselt nii kaugele ei lähe ning enamus probleemidest on kergesti lahendatavad.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas end väärtustada?Miks mõned suhted ei toimi...
Hobuste kurb saatusHobused, keda tapetakse, ei ole alati vanad, haiged või raskesti käsitletavad loomad...