Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida teha siis, kui hobune koeri kardab? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida teha siis, kui hobune koeri kardab?(0)
21.02.2010 19:38
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Miks üks hobune kardab koeri ja teine tunneb end nende seltskonnas mugavalt? Maastikul ratsutades on kindlasti oluline, et hobune koeri ei kardaks. On teada fakt, et ka koeraomanikud armastavad oma lemmikutega sageli metsas jalutamas käia.

Arvatavasti on kartmise peamine põhjus selles, et paljudele hobustele on koerad tundmatud, sest inimene on jätnud õigel ajal need kaks kokku viimata. Kuidas olukorda parandada ja teha seda, mis kunagi tegemata on jäänud?

Kindlasti peaks antud situatsioonis hobune ratsanikku täielikult usaldama, sest ainult nii saab vältida põgenemisreaktsiooni siis, kui hobune peaks kuskil kaugustes koera märkama. Hobune peab tundma, et ratsanik ei karda. Nii on ka loom rahulikum, sest ratsanik annab talle vajalikul hetkel piisavalt kindlustunnet. Hobuse enesekindluse kasvatamine on märksõna, mis peaks edukalt looma hirmust üle aitama.

Hobuse enesekindlust ei saa kasvatada ühe päevaga, see on pikk protsess, mis nõuab järjepidevust. Hobune ja koer tuleb küll lõpuks kokku viia, kuid alguses tuleks alustada ikkagi distantsilt, kus hobune end veel küllaltki mugavalt tunneb ning alles siis saab rahulikult seda vahemaad vähendama hakata. Kindlasti ei tasu vähemalt alguses lasta hobust ja koera täielikult kokku. Iga päev võiks ette võtta midagi, mis potensiaalselt võiks hobust aidata!

Arvatavasti ei saa hirmunud hobust edukalt õpetada päris situatsioonides, mis maastikul olles tekivad. Alustada tuleks ikkagi kunstlikult tekitatud olukordadest, mis on 100% hobusega tegeleja kontrolli all. Äkki saab mõni sõber, kellel on sõbralik ja hästi õpetatud koer, abiks olla?

Kui siiski ratsutada maastikul hobusega, kes veel mingil määral koeri pelgab, tasub hobusele tegevust anda, sest nii märkab ta vähem koera ja keskendub rohkem sellele, mida inimene temalt erinevate märguannetega nõuab.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste käitumineHobustel on palju neile iseloomulikke harjumusi, kuid need võivad erinevatel loomadel varieeruda...
Haiged märad ja paaritamineMõni mära läheb väga vara pensionile, sest tal on praktiliselt kõik haigused ja vead, mis ühel hobusel üldse olla saavad...