Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida peaks hobustega tegeleja meeles pidama? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida peaks hobustega tegeleja meeles pidama?(0)
20.04.2010 17:04
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kõik ratsanikud tahaksid arvatavasti kokku puutuda hobustega, kes on nõus koostööd tegema. Kindasti on inimese ja hobuse vaheline hästi toimiv suhe võimalik. Peamine küsimus seisneb enamasti selles, kas inimene oskab ise loomalt õigesti nõuda? Kas inimene suudab arukalt toimides looma endaga koostööd tegema panna?

Miks hobune käitub nii nagu ta käitub? Kas hobuse käitumist mõjutavad näiteks potensiaalsed maiustused või hoopis hirm? Äkki käitub hobune hästi, sest ta saab reaalselt aru, mida inimene soovib? Kõige efektiivsem on muidugi meetod, kus hobune mõistab ning antud juhul saab päris kindlasti rääkida austusest ja usaldusest. Loomulikult eeldab see seda, et inimene oskab oma kehakeelt ja/või häälkäsklusi kontrollida.

Kas inimene aitab reaalselt hobuse arengule kaasa? Kas ta oskab küsida õiget asja õigesti ja koheselt reageerida ebasobivale käitumisele? Kas inimene suudab jääda rahulikus, enesekindlaks ning oma eesmärkidele truuks? Kui suudab, siis on ka hobune rahulik, enesekindel ning liigub samade eesmärkide suunas.

Kas hobusele pakutav keskkond soodustab õppimisprotsessi? Kui kõikidele hobustele kantakse näiteks heina ette, siis ei ole see üldiselt hobuse õpetamiseks kõige sobilikum aeg. Erinevad segajad, alustades lärmist ja lõpetades putukatega, teevad paratamatult hobuse õpetamise sageli tavalisest keerulisemaks ning seega tasuks hoolikalt valida kohta ja aega.

Kas inimene tekitab loomas tunde, et ta peab oma töö ära tegema? Kas inimene suudab anda hobusele piisavalt tegevust, et tal ei jääks lihtsalt muuks aega? Või ootab hobune juba trenni algusest saati selle lõppu ning ei ole just kõige aktiivsem õppija? Äkki otsib hobune järekindlalt midagi põnevat, mis teda trenni ajal inimesest rohkem lõbustada suudaks?


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Ratsutamisel juhtunud õnnetusest taastumineRatsutamisel juhtunud õnnetuse tõttu võib ratsanik ratsutamist karta veel pikka aega...
Kuidas ohutult manee˛i kasutada?Halva ilma korral võib manee˛ olla ainuke mõistlik koht ratsutamiseks...