Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida noort hobust treenides meeles pidada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida noort hobust treenides meeles pidada?(2)
25.03.2010 22:06
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Treenida võivad kõik, aga õigesti treenivad vähesed. Hobuste treenimine tähendab suurt vastutust. Kuigi iga ratsanik saab aja jooksul paremaks, ei ole see vabandus hobuse ära rikkumiseks. Iga inimene, kes kavatseb hobust treenima hakata, peaks õppima spetsialistidelt ning neilt jooksvalt ka nõu küsima. Kunagi ei tasu võtta endale vastutust, mis kohe alguses üle jõu käivana näib.

Kindlasti ei tohi arvata, et teistelt nõu küsimine hobuse treenija nõrkust näitaks. Kuidas üldse saada spetsialistiks, kui tahta kõike vaid omal käel katsetada? Soovitus ei tähenda alati, et just nii toimima peaks, aga vahel annavad asjalikud soovitused vajaliku põhja, kust ise edasi liikuda saab.

Treenimine algab kindlasti enne, kui ratsutamine. Hobuseid ei tohiks kuni ratsastamise alguseni lihtsalt karjamaal hoida, sest muidu võib juhtuda, et see osutub vägagi keeruliseks ettevõtmiseks. Kuidas õpetada hobust, kes end kättegi ei anna?

Lähtuda tuleks ikkagi sellest, et hobune oleks õnnelik ja õpiks alguses ära vaid põhilised teadmised. Kui hobusel on probleeme kõige põhilisemaga, ei tasu hakata talle midagi veel keerulisemat õpetama. Enne tuleb leida lahendus ja alles siis saab edukalt uute teadmistega edasi minna.

Treenimise alguses tuleks lähtuda põhimõttest, et treenimine peaks toimuma tihti, kuid iga kord tuleks ainult natuke edasi minna. Kogenematul hobusel on kindlasti raske mõista seda, mida ratsanik temalt täpselt tahab ja just seetõttu ei tohi üle pingutada. Iga õppetund peaks hobuse jaoks positiivselt lõppema. Näiteks sobib lõpetuseks mõni harjutus, millega hobune hästi hakkama saab!

Kõik hobused on erinevad ja nõuavad sageli ka erinevat lähenemist. Igal hobusel on harjutused, mis just temal kõige paremini välja tulevad. Igal hobusel on oma iseloom, igal hobusel võivad olla erinevad hirmud.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Liisa
26. Märts 2010
Sain päris palju teada!!
thumb
Kommentaari lisas: tagilas
26. Märts 2010
täitsa kena siin on päris palju õpetliku
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse jagamise head ja halvad küljedPositiivsed küljed Hobuse omamine on kallis ning aeganõudev lõbu ja mõnes situatsioonis on seda kõike raske hallata...
Miks just tüdrukud?Miks just tüdrukud on tänapäeval hobustest nii väga huvitatud, aga vaid vähesed poisid või mehed jagavad sama tunnet...