Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida meeles pidada, et hobuse majutamine laabuks edukalt? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida meeles pidada, et hobuse majutamine laabuks edukalt?(0)
19.01.2010 22:44
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Tuleb täpselt teada lepingutingimusi ja lepingus peaks selgelt kirjas olema kõik, mis kunagi aktuaalseks osutuda võib. Lisaks tuleb veenduda, et mõlemal osapoolel on teineteise toimivad kontaktandmed.

2. Väga raske on pidada arvet, kui ei ole teada, millal raha laekuma peaks. Hobuse heaoluks on vaja, et talliomanik saaks tema jaoks vajalikke asju probleemideta muretseda. Hobuste majutamine ei pruugi alati sisse tuua nii palju, et ühe inimese maksmata jätmine loomade heaolu ei mõjutaks. Ikka võib juhtuda, et tall tahab vajalikke tarbeid hulgimüügist osta ja siis on arvatavasti arvel iga kroon, sest palju korraga osta on soodsam.

3. Kui inimesel tekib oma hobuse heaolu kohta küsimusi või kahtlusi, tuleks koheselt ühendust võtta selle inimesega, kes kõige eest vastutab. Äkki ei olegi probleem nii tõsine? Või inimene on lihtsalt ise millestki valesti aru saanud? Ka pisiasjad loevad palju, sest suuremad probleemid ja arusaamatused just nendest alguse saavadki. Kunagi ei tasu endast välja minna enne, kui inimesel ei ole situatsioonist täielikku ülevaadet. Samas tuleb arvestada, et talli eest vastutaval inimesel võib sageli küllatki kiire olla ja niisama ei ole mõistlik iga päev mitu korda ühendust võtta.

4. Kui hobune on kuskil tallis, siis peaks tal olema isiklik varustus. Teiste asjade laenamine ei ole parim lahendus. Ehk ei panda seda küll pahaks, aga alati ei pruugi vajalikud asjad saadavalgi olla ning kaaslaste head tahet ei saa lõpmatuseni ära kasutada.

5. Iga inimene peab hoidma puhtust ja korda. Kõik, mida ratsanik tallis kasutab, tuleb taas korralikult oma kohale tagasi panna nii, et ka kõikidel teistel oleks samas tallis mugav ja hea olla. Ehk siis tall peab alati olema vähemalt sama korras nagu enne!

6. Teiste tallis viibijatega tuleb suhelda viisakalt ja mõistlikult ning arusaamatuste tekkides saab alati ka rahulikult asjad selgeks rääkida. Liigne osavõtlikkus ei pruugi alati kasuks tulla, sest inimesed on erinevad ja liigne abi pakkumine võib osutuda ka suhteid rikkuvaks faktoriks.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kui palju on liiga palju ühe hobuse eest?Mis siis, kui inimesel on lihtsalt liiga palju vaba raha...
Maastikul ära eksimineMaastikul ratsutades on alati oht, et keegi grupist läheb kaduma...