Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida hobune siis ikkagi vajab? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida hobune siis ikkagi vajab?(0)
22.12.2009 20:52
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Üldiselt tahavad hobused lihtsalt füüsilist kindlustunnet ning vaimset rahulolu.

Emotsionaalne ja füüsiline kindlustunne on vajalikud, et hoida hobust mõistuse juures. Füüsilise kindlustunde puudumine võib edukalt väljenduda hobuse käitumises. Ka kõige rahulikum hobune võib muutuda raskesti käistletavaks, kui miski talle haiget teeb. Palju probleeme annab ära hoida siis, kui teatakse, kuidas tagada loomale füüsiline ja emotsionaalne kindlustunne.

Enesekindlus aitab hobustel hästi kohaneda ümbruskonnaga. Enesekindlat hobust on parem käsitleda ootamatutes või stressirohketes olukordades. Enesekindel hobune on üldiselt turvaline hobune, sest miks ta peakski äkiliselt käituma?

Hobuse enesekinduse aluseks võib pidada rahulikku ja enesekindlat käsitlejat. Inimese poolne enesekindlus aitab omakorda jõuda hobuse austuse ning usalduseni. Muidugi juhul, kui inimene ei ürita hirmu abil austust saavutada.

Rahulik hobune on lõdvestunud ning vastuvõtlik. Närviline hobune võib käituda äkiliselt ning mitte inimese sõna kuulata. Tuleb tunda märke, mis viitavad närvilisusele. Hobust annab maha rahustada tema tähelepanu mujale suunates.

Väga oluline on hobustega suhtlemine, sest seda võib pidada ka kõige muu eelduseks. Suhtlemine on alati tähtis ja olemas. Küsimus seisnebki peamiselt selles, kas seda ka hobuse jaoks loogiliselt tehakse. Kas hobune saab aru või mitte? Kas inimene oskab lisaks rääkimisele mõista, mida hobune talle kehakeele abil vastu öelda tahab?

Inimestel on tegelikult mitmeid võimalusi, kuidas hobustega suhelda. Kehakeel, puudutamine ning häälkäsklused on vahendid ja nende kasutamisoskus sõltub juba sellest, kui hästi keegi end kurssi viia on viitsinud, tahtnud või suutnud. Hobustele meeldivad tasakaalukad liigutused ning hobuseid tasub puudutada pigem õrnalt ja läbimõeldult, sest muidu võib kergesti jätta sissetungija või ründaja mulje. Rahulik ning madal hääletoon aitab hobustel lõdvestuda.

Emotsionaalne ja füüsiline kindlustunne, enesekindlus, rahulikkus, mõistetav suhtlemine on kõik omavahel tugevalt seotud ja kui hobusel jääb kas või ühest puudu, võivad tagajärjed olla inimese jaoks negatiivse alatooniga.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kabjad ja hoolitsusHobust, kellel ei ole kapju, on raske ette kujutada...
Hobused ja ujumineKindlasti tundub hobusele ujumisvõimaluste tutvustamine põneva ideena, kuid seda ei saa mõtlematult teha...