Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida annavad hobused neist huvitatud olevale perekonnale? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida annavad hobused neist huvitatud olevale perekonnale?(0)
11.10.2009 20:03
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Võib olla palju põhjuseid, mis ühendavad kaht inimest. Ühed räägivad armastusest esimesest silmapilgust, teised jällegi isegi algsest ebameeldivustundest. Miks ikkagi armastavad mehed naisi, kes armastavad hobuseid?

Paarid, kus naisosapool on ratsutaja, annavad enamasti oma koosolemisele väga erinevaid põhjendusi. Kui mõlemad tegelevad hobustega, on peamine just see, et antud elustiil on nauditav ja miks mitte olla seotud kellegagi, kes suudab hobuseid sama kõrgelt hinnata.

Samas on igal pereliikmel sageli erinev arusaam sellest, miks just hobused elus nii tähtsal kohal olema peaksid. Naised võtavad hobuseid üldiselt meeldivate kaaslastena. Nendega on hea rääkida, sest nad kuulavad alati ja ei sega kohatute märkustega jutule vahele.

Mehed peavad tihti hobuseid toredateks lisanditeks suhtes olemise ajal, kuna nad hoiavad naised rõõmsatena. Ikka öeldakse, et mees on rahul alles siis, kui ka naine tunneb end hästi. Parasjagu tallis toimetav naine tähedab nii mõnigi kord mehele meeldivat ajaviidet teleka ees ja keegi ei käsi tal sel ajal kanalit vahetada või häält vaiksemaks keerata.

Mehed ja naised mõlemad nõustuvad, et hobustega tegelemine on suurepärane võimalus olla kogu perega koos. Lasteta perekonnad saavad lihtsalt aja maha võtta ning kas või kuskile maakohta ratsapuhkusele sõita. Viimane on eriti kasulik, sest ühendatud on füüsiline aktiivsus ja võimalus suhelda teiste hobusehuvilistega.

Lastega pered saavad oma nooremad liikmed samal ajal panna näiteks ratsalaagrisse, kus neid vastavalt vajadusele õpetatakse või juhendatakse. Sageli korraldatakse neis kohtades ka väiksemaid ja suuremaid võistlusi, mis annavad võimaluse enda proovile panekuks. Muidugi võib puhkama minna koos lastegagi, kuid nad on juba piisavalt suured ning enam-vähem vanematega samal tasemel.

Hobustega tegelevad vanemad annavad sageli varakult lastele võimaluse meeldivalt aega veeta ja hiljem hoiab see nii mõnegi sekeldustest eemal. Hobuse omamine on hea võimalus lapsi nii mõjutada, et nad koolis hoolsamad oleksid, kuid sellega ei tohiks liiale minna.

Ei ole raske mõista, miks hobusehuvilised inimesed koos õnnelikud on. Põhjus on lihtsalt ühiste huvide olemasolus! Olgu need siis otsesed või kaudsed.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas aidata lastel üle saada hirmust hobuste ees?Nii lapsevanemad kui ka professionaalsed treenerid saavad aidata lastel nende hirmust üle saada, pakkudes neile hobustega seotud positiivseid elamusi...