Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mee tervendav mõju Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mee tervendav mõju(0)
28.11.2009 23:28
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Rohkem, kui 4 tuhat aastat tagasi kasutasid egiptlased juba haavade ravimiseks mett, nüüd müüakse seda üle maailma. Ravivat mett tehakse hästi imavast adrul põhinevast materjalist, millele lisatakse Manuka mett. Manuka mesi on pärit Uus-Meremaalt. Manuka mee toime on tõestatud inimestel ja loomadel. Antud mesi võitleb haavas olevate infektsioonidega ja takistab uute infektsioonide sisenemist.

Manuka mesi on erilisem teistest sortidest, sest sellel on palju suurem antibakteriaalne toime. Võrreldes tavalise meega, seisneb Manuka mee omapära just suuremas efektiivsuses. Mesi, mida ostetakse söömiseks, on sageli kuumtöödeldud. Kuumtöötlemine, mis teeb mee vedelamaks, võib tegelikult vajalike koostisosade toimet vähendada või selle üldse kaotada.

Meega seoses kuuleb vahel ikka lugusi, kus pikaajaline haav on tänu sellele terveks saanud. Võib öelda, et ka Manuka mee kohta öeldakse, et see aitab siis, kui muu alla annab. Kui Manuka mett on 10 korda lahjemaks tehtud, suudab see siiski tappa ka väga vastupidavaid baktereid. Mõnikord soovitatakse seda nõrga immuunsüsteemi korral. Manuka mesi ei aita kahjuks enam pärast infektsiooni verre sattumist.

Manuka mee tõhusat toimet on tõestatud ka konkreetselt hobuste ravimisel. Seda on kerge peale kanda, sest mesi kleepub hästi ning ei pane vigastatud kohta kipitama. Mett võib üldiselt kanda otse lahtisele haavale, kuid enne tasuks igaks juhuks ka toote infolehega tutvuda. Kui haavas olev liha väljub kontrolli alt, takistab see naha paranemist. Manuka mesi aga soodustab paranemist.

Kui hobuse haavale lisada mett, on tark sinna peale veel midagi panna, kuid see ei tohiks liiga palju mett tagasi imada. Nii ei saa hobune haava lakkuda. Haavale ei tee lakkumine küll head, kuid hobuse endaga ei tohiks halba juhtuda. Mesi ei sisalda kemikaalne ning ei ole seetõttu tervisele ohtlik. Lisaks haava paranemisele, peaks mee abiga ka karvkate tavalisest kiiremini tagasi kasvama.

Kuna Manuka mett võib kiiresti vaja minna, siis on targem seda ette varuda. Mõni Manuka toode ongi just spetsiaalselt välispidiseks kasutamiseks mõeldud ja seda on veelgi lihtsam peale kanda. Leida võib isegi meega immutatud sidemeid, mida on samuti mugav kasutada.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas anda endast hobuse jaoks parim?Ikka juhtub, et tahetakse looma aidata, aga tegelikult tehakse lihtne asi paljugi hullemaks...
Mida teha, kui inimese ja hobuse koostöö ei suju?Alguses tuleb loomulikult selgeks teha, et milline on probleemi iseloom...