Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Massaa˛ hobustele Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Massaa˛ hobustele(1)
19.07.2009 21:56
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobused saavad valusid ja pingeid just nagu inimesedki, aga nad ei saa kasutada sõnu nende väljendamiseks. Nad kasutavad enda märku andmiseks mitteverbaaliseid võimalusi nagu halba käitumist või kangekaelsust.

Eriti kui hobune hakkab äkki halvasti käituma(näiteks lööma) või tujuteseb, siis tasub otsida füüsilist ebamugavust põhjustada võivaid faktoreid. Kas kabjad ja hambad on korras? Kas läheduses on uusi hobuseid?

Isegi kui on võimalik tuvastada halva käitumise põhjust, tasub hobust masserida. Nii saab vähendada füüsilist valu või vaimseid pingeid.Hobuse eest hoolitsemine suurendab looma ja omaniku sidet. Hobune on väga tänulik, kui talle tähelepanu pööratakse.

Hobusega ise tegelemist ei saa muidugi võrrleda proffesionaali pakutavate teenustega, kuid seegi on algus. Tavaline, kammimine ja harjamine on juba iseenesest üks massaa˛i liike. Puhastamise ajal on võimalik proovida juba süstemaatilist masseerimist.

Kui hobuse masserimine on asi, mida tahetakse teha regulaarselt, siis kindlasti oleks mõistlik osta koos juhendiga õpik ja vaadata kuidas hobused üksteist puhastavad. Mida nad üksteisetele teevad, seda tahavad nad ka inimese käest saada. On palju piirkondi, mille eest hobune ei saa ise hoolt kanda!

Massaa˛i ajal töödeldakse keha pehmeid kudesi käte ning sõrmedega. Masaa˛ stimuleerib akupunktuuripunkte ja vähendab pingeid. Hobuste puhul on kõik samamoodi nagu inimestelgi.

Masaa˛ aitab lõdvestada lihaseid. Seda kasutatakse sageli, et korda teha kahjustunud lihaskiude. Masseeritakse tavaliselt samas suunas nagu veri voolab, südame suunas. Regulaarselt massa˛i saav hobune on terve ja talub ka füüsilist koormust palju paremini.

Vastunäidustusteks on näiteks palavik, äge põletik, vigastatud nahk, suured lihasrebendid, pahaloomulised kasvajad.

Eestis tegeleb hobuste massa˛iga Ülle Peets ja mõned tallid pakkuvad ka seda võimalust.
Lisainfo asub siin ja siin.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Jaanus N
24. Jaanuar 2010
Olen ise teinud hobustele massaaži jaolen vƤga nƵus artikli mƵtetega. See leht on vƤga mitmekĆ¼lgne ning on nƤha tehtud tƶƶd ja pingutust artiklite koostamisel. Edu
Rohkem sarnasel teemal
Kas hobused armastavad inimesi?Arvatavasti siiski mitte...
Läbi raskuste maastikulePaljud hobused kasvavad erinevates kodudes koos teiste hobustega...