Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Märade kunstseemendamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Märade kunstseemendamine(0)
17.02.2010 21:30
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kunstseemendamine tähendab üldjoontes seda, et täkult kogutakse spermat ja seejärel viiakse see sperma kunstlikult mära emakasse.

Miks on kunstseemendamine hea valik?

1. Kunstseemendamise abil saab paremini vältida erinevaid haigusi. Sperma hulka lisatakse vahel isegi antibiootikume, et vähendada mära bakteritega nakatamise riski.

2. Kunstseemendamine vähendab märgatavalt füüsiliste vigastuste ohtu. Ka inimestele on see palju ohutum ja kergemini kontrollitavam variant.

3. Spermat saab koguda ka nendelt täkkudelt, kellel esineb probleeme libiidoga, sest tänapäeval on palju erinevaid kogumistehnikaid.

4. Kunstlikult kogutud sperma vaadatakse alati enne kasutamist üle ja valmistatakse kasutamiseks ette ning siis on kindel, et täkul ei ole viljakusega probleeme ning kogu protsess ei ole algusest peale aja raiskamine.

5. Märasid saab seemendada täpselt ovulatsiooni ajal ning see suurendab protsessi edu tõenäolisust.

6. Kui täkk on vana, siis võib tema sperma aktiivsus mingil määral langeda, kuid kunstseemendamise abil saab sperma kvaliteeti ja kontsentratsiooni vastavalt vajadusele muuta.

7. Kunstseemendamise abil ei lähe väärtuslik sperma raisku. Ühest ejakulatsioonist piisab, et seemendada 10-15 mära. Nii saab vähendada ka täku liigse koormamise riski.

8. Kui mära on täkkude vastu agressiivne, siis võib loomulik paaritamine ka täiesti mõeldamatu olla. Kui märal on varss, siis on ka varsa seisukohast kunstseemendamine ohtum valik.

9. Korralikult tehtud kunstseemendamine tähendab seda, et märad jäävad tiineks vähemalt sama tõenäoliselt nagu loomuliku paaritamise korralgi. Enamasti on tõenäosus isegi suurem.

Kasutatud materjal: Equine World UK

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Vana hobuse ümber õpetamineEi olegi erilist vahet, kas hakata hobust pärast pikka puhkust uuesti treenima või hakata mõnd vanemat looma ümber õpetama...