Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mängud ja tegevused hobustega Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mängud ja tegevused hobustega(0)
06.08.2009 1:32
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 2 Eelmine · Järgmine
Planeerimine
Miks mitte korraldada üks vahva ja lõbus päev hobustega! Enne külaliste kutsumist tasuks veenduda, et kõigi kutsutud laste vanemad on kursis, mis toimuma hakkab. Kindlasti tuleks saada neilt nõusolek, sest isegi parimad sõbrad võivad tülli pöörata, kui mõni laps näiteks vigastada saab. Kõigil peaks olema korralikult istuv kiiver, sobilikud jalanõud ning ohutu ratsavarustus.

Võimalikud mängud
Kui kõik kutsutud on ratsanikud ja vanemate luba on olemas, võib vabalt mängida traditsioonilisi Gymkhana ehk Lääne ratsamänge. Need hõlmavad nii mänge kiiruse (nt. ümber tünnide ratsutamine) kui ka oskuste peale (nt. ratsutamine lusika ja munaga). Alati tuleks aga arvestada osalejate oskustega ning ala suurusega, kus mängud toimuvad. Kui hobuseid on ainult mõni üksik ning ratsanikke palju, tuleks hoolt kanda, et kõik soovijad saavad oma võimaluse enne, kui hobused on liiga kurnatud.

Tegevused neile, kes ei ole ratsanikud
Lõbusaid tegevusi jagub ka neile, kes ei ratsuta. Võistelda võib nii esitlemiskunstis, hobuste kostümeerimisel kui ka muudel aladel, mis ei nõua erilist ratsutamisoskust ja on ohutud (nt. laps istub hobuse seljas ja täiskasvanu juhib hobust).

Üks näide võiks olla võistlus porgandite ja küpsistega:
Keskmiste oskustega ratsanike puhul juhib hobust keegi kogenum. Head ratsanikud võivad mõistagi ratsutada iseseisvalt. Kõik võistlejad joonduvad stardijoone taha. Võistlusareeni teises otsas ootab üks inimene mõne küpsise ja porgandiga. Seejärel siis vastavalt kas juht viib hobuse koos tema seljas istuva lapsega küpsiste ja porgandini või ratsutab oskuslikum ratsanik sinnani ise. Mõlemal juhul antakse siis ratsanikule küpsised ja hobusele porgand. Kui küpsised on söödud, peab ratsanik (või juht, kui ratsanik ei oska) vilistama lühikese viisijupi. Kui see on tehtud ning hobune on lõpetanud porgandi söömise, kiirustab võistkond tagasi finišijooneni.

Kust leida veel ideid?
Kasulik on üle vaadata raamatutes ja internetis leitavad õuemängud. Sealt võib leida palju inspiratsiooni naljakate kuid ohutute võistluste ja mängude korraldamiseks. Üllatavalt paljud traditsioonilised lastemängud saab ümber kohandada ka ratsanikele.

Poni värvimine
Ponide dekoreerimine on veel üks lõbus ettevõtmine, mida lastele pakkuda. Kasutada võib näiteks pestavaid ja ohutuid markereid või vesivärve ning ponist saabki lastele vahva lõuend. Enamus värve tuleb kohe maha, kuid mõni võib ka oodatust natuke kauem peal püsida (seega ei tasu ponisid värvida vahetult enne show’le minemist).

Mängud, mida tuleks vältida
Vältida tuleks kõiki mänge, mis hõlmavad mitmeid hobuseid väikesel maa-alal kiirelt liikumas. Isegi mõned traditsioonilised Gymkhana mängud ei pruugi sobida väikesele areenile. Mängud, mis nõuavad maas roomamist ning kus kasutatakse harjavarsi või hokikeppe, võivad olla väga ohtlikud. Kinniseotud silmad ja hobused ei ole samuti lubatud kooslus.

Vältida tuleks kõike, mis võib hobuseid hirmutada. Näiteks kanad võivad mõndade hobuste jaoks olla väga hirmutavad (samuti kõik muu, mis tekitab naljakat häält).

Kindlasti tuleks veenduda, et kõik inimesed järgivad ohutuseeskirju nii hobuse seljas kui ka maa peal olles. Varuda tuleks kõvasti auhindu: diplomeid, medaleid või muud nänni.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Zorro hobune ToronadoToronado on Zorro hobune...
Miks mõnele hobusele ei meeldi puhastamine?Kas hobune hakkab puhastamise ajal vastu, lööb, hammustab või käitub muul viisil ebasobilikult...