Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mängud, mida inimesed mängivad Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mängud, mida inimesed mängivad(0)
20.07.2009 10:49
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobushowd näevad välja nagu äri. Seda nad loomulikult on, sest hõlmavad enda alla väga palju erinevate huvidega inimesi. Ole Sa tõuaretaja, treener või lihtsalt huviline- raha läheb ikkagi ja sageli ikka väga palju.

Hobustega tegelemist tuleb tõsiselt võtta, kuna paljude inimeste elu ongi hobustega seotud. Hea ja halva hobuse vahe on suur. Edukaid hobuseid on lihtne müüa ja nad meelitavad tallidesse ratsutajaid. Keegi meist ei taha olla kaotaja, mitte edukas hobune võib ka inimesed panna end kurvalt tundma.

Hobushowd on sageli meie egoga seotud. Võitjate emotsioon on positiivne ning üldjuhul on neil suur tahe saavutada veelgi rohkem. Inimesed tunnevad, et kõnnivad õiget rada ja loomulikult meeldib neile ka see, et kohtunik arvab sama. Kaotuse puhul on enesekindlus haavatud. Mõeldakse, kas kunagi üldse on võimalik midagi korda saata või miks hobune on selline nagu ta on.

Kui jääda kõrvaltvaatajaks, siis on lihtne aru saada- hobushowd on mäng nagu iga teinegi. Lihtsalt panused võivad kohati hiiglaslikud olla. Inimesed tulevad kokku, panevad paika reeglid ja hakkavad mängima. Mängitakse kuni igavaks läheb. Kui vanad reeglid enam ei sobi, tehakse uued ja nii edasi.

See, kui ratsutaja või hobune kaotab võistlusel, ei näita tegelikult hobuse või ratsaniku tõelisi oskusi. Kõik see näitab vaid mängureeglite tundmist ja manipuleerimisoskust . Mõnda kohtunikku on lihtne ära petta, teist jälle palju keerulisem.

Paljud inimesed seavad võistluste võitmise oma (elu)eesmärgiks. Nad otsivad välja reeglid ja siis püüavad iga hinna eest treenida hobused piisavalt konkurentsivõimelisteks. Selle asemel võiks rõhku panna baasteadmistele ja õnnelikult hobusele. Nii toimides on palju lihtsam saavutada seda, mida reeglid tahavad.

Hea treeningsüsteemi puhul õpetatakse hobusele uusi asju juba teadaolevate põhjal. Hobune ei pea mõnda juba õpitud liigutust ära unustama selle nimel, et edasi minna. Kui hakata hobust õpetada nende reeglite järgi nagu võistlused tahavad, võib asi lõppeda üpriski kuravlt. Tuleb alati arvestada sellega, et reeglid on pidevas muutumises.

Hea treening tähendab hobusega suhtlemist viisil, mis võimaldab kontrollida ka kõige väiksemat hobuse liigutust. Kui on võimalik kontrollida igat sammu, siis on võimalus kontrollida hobuse liikumist üldiselt. Eriti oluline on kontroll alguses, hiljem võib juba rahulikumalt võtta.

Kui inimesed võistlustel võidavad, siis neile hakkab see mäng meeldima. Kaotuse korral hakatakse kohtunikku süüdistama või püütakse end iga hinna eest välja vabandada. Hobushowd võivad loomulikult kaasa tuua ka negatiivse kogemuse. Kui ainus eesmärk on minna võitma, siis on suur tõenäosus, et tuleb pettuda.

Võistlused võivad igal korral olla ka positiivse lõpptulemusega, hoolimata kaotustest või võitudest. Iga kord on võimalus mängida mängu ja end proovile panna. Mida rohkem kogemusi, seda lihtsam on järgmistel jõukatsumistel.

Hea baastreening loob pinna kõigele ja siis ei ole enam vahet, kas mängureegleid natuke muudetakse või mitte. Kui hobune on juba edasijõudnud, siis tasub alles millelegi spetsiifilisele spetsialiseeruda.

Kui teha ka hobuse jaoks loogilist treeningut ja mitte ainult võitu taga ajada, on võimalik mängida hästi just seda mängu, mida tahetakse.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Arusaamatused treenerigaSageli tekib küsimusi, et miks treener nõuab esmapilgul kummalisena tunduvaid pisiasju...
Ülekaaluline ratsanikLihtsalt hobusega sõitmine ei nõua ülemäärast pingutust ja sellega saavad hakkama peaaegu kõik inimesed...