Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Maastikul ära eksimine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Maastikul ära eksimine(0)
27.01.2010 22:58
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Maastikul ratsutades on alati oht, et keegi grupist läheb kaduma. Kuidas leida vajadusel kõige otsem tee tagasi? Kuidas pääseda tagasi ka siis, kui tavapärane rada osutub läbimatuks? Kuidas teha nii, et kadunud ratsanik võimalikult kiiresti leitaks?

1. Kas ei oleks tark mõte omada kaarti kohast, kus plaanitakse ratsutama hakata? Sellest, et üks inimene rada tunneb, ei pruugi piisata kõikidele teistele. Loomulikult tuleb osata kaarti ka õigesti lugeda ning kaart peaks olema põhjalik.

2. Ükskõik milline eredat värvi riietusese võib aidata kadunud ratsanikku kiiremini ja kergemini leida.

3. Hästi oluline on enne ratsutamist täpselt kursis olla ilmastikuoludega. Ilmaennustuse üle vaatamine ei ole kunagi veel kelleltki liigset pingutust nõudnud. Lisaks tasub teada ka seda, kas ilmastik võib ratsutamise ajal muutuma hakata.

4. Kui võimalik, tasub teistelt valitud raja seisukorra kohta uurida. Alati tasub arvestada konkreetse hobuse võimeid ning seda, kui valmis ja vormis ratsanik ise on. Kui pingutus tundub kohe alguses liiga raske, siis tasub ehk mingi muu lahendus välja mõelda.

5. Kui hobune ei suuda grupiga kuidagi mingil põhjusel sammu pidada, tasub hakata vaikselt tagasi minema või paluda kellelgi hoog maha võtta ning siis koos tagasi minna. Kõik oleneb antud juhul sellest, kui hästi konkreetne ratsanik rada tunneb. Lisaks loeb muidugi ka see, kui kindlalt ratsanik end antud hetkel tunneb.

6. Kui ratsaniku varustus ei ole korras, siis võib juba ainult seetõttu õnnetusi juhtuda ning vigastatud ratsanik või hobune ei pruugigi abita alguspunkti tagasi jõuda.

7. Iga ratsanik peab eelkõige enda eest vastutama ning alati ei saa teistele loota. Kui kellegi antud nõu või soovitused ei tundu õiged, tuleks eelkõige usaldada oma sisetunnet.

8. Oluline on kaaslastega hästi läbi saada ning üksteisel silma peal hoida. Kui puudub koostöö, puudub mingis mõttes ka turvalisus.

9. Alati tasub võimalikult täpselt mainida kuhu ja kui kauaks minnakse.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste pidamine majandussurutise ajal Kuidas vähendada hobuse pidamisega seotud kulutusi, ilma et hobune kannataks...
Kuidas aidata hobusel tallieluga toime tulla?Looduses liiguvad hobused pidevalt ringi, kui nad just vanad ning haiged ei ole...